ETMD Bu Yıl İlk Defa Sektörümüzü Yurt Dışında Temsil Etmek Amacıyla, 17-21 Nisan 2023 Tarihlerinde Almanya Hannover Messe’de Yer Aldı!

ETMD bir ilke imza attı, bu yıl ilk defa yurt dışında sektörümüzü temsil etti. ETMD 17 – 21 Nisan 2023 tarihleri arasında kapılarını açan Almanya Hannover Messe’de 12. salon, D56/1 no’lu stantta ziyaretçilerini ağırladı.

ETMD Bu Yıl İlk Defa Sektörümüzü Yurt Dışında Temsil Etmek Amacıyla, 17-21 Nisan 2023 Tarihlerinde Almanya Hannover Messe'de Yer Aldı! 1

Dernek Müdürü Sayın Namık Demirağ, katılım sağlayan ETMD Üye firmalarından Elektra ve Aktif Elektroteknik stantlarını ziyaretlerde bulundu ve diğer sektör firmaların stantlarına da ziyaretler gerçekleştirerek ilişkilerin güçlenmesi adına çalışmalarda bulundu.

Tüzel üye ziyaretlerimiz

Firma ziyaretlerimiz

Hannover Messe’deki temel konular arasında yapay zeka, hidrojen, enerji yönetimi, bağlantılı ve akıllı üretim ve yeni Manufacturing-X veri ekosistemi yer aldı.

Hannover Messe 2023’ün kapanış basın toplantısında Deutsche Messe Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Jochen Köckler;

“Hannover Messe’deki salonlara bir iyimserlik ruhu yayıldı, etkinliğimiz, katılımcıların zaten yüksek olan beklentilerini aşmayı başardı” dedi. 4.000’den fazla katılımcı, dünyanın dört bir yanından 130.000 ziyaretçiyi ağırlayarak dijital, bağlantılı, sürdürülebilir bir endüstri için çözümlerini sundu. Köckler, “Ticari fuarın son beş günü, rekabetçi ve iklim nötr endüstriyel üretime yönelik teknolojilerin mevcut olduğunu açıkça ortaya koydu şimdi geriye bunların uygulanmasında gerekli hız ve kararlılığı geliştirmek kalıyor” dedi.

50’den fazla ülkeden 100’den fazla siyasi delegasyon bu yıl Hannover Messe’yi ziyaret etti. En önemlisi, salı gününün tamamını Hannover Messe salonlarını gezerek geçiren Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ve Almanya Ekonomi Bakanı Robert Habeck ile birlikte ziyareti oldu. Brüksel’deki Avrupa Birliği temsilcileri daha önce hiç olmadığı kadar hazır bulundu. Diğer heyetler Avrupa’nın diğer bölgelerinden, Arjantin, Meksika, Kanada, Japonya, Çin, ABD ve Hindistan’dan geldi. Bu yılın Ortak Ülkesi Endonezya, kendisini yatırım ve ortaklıklar için son derece çekici ve dinamik bir yer olarak sundu.

Fuar alanlarındaki 130.000 ziyaretçiye ek olarak, etkinliğe dijital olarak katılan 15.000 kayıtlı ziyaretçi daha sayıldı. Konferans programını takip ettiler, dijital ürün sunumlarında bilgilendiler ve hibrit ziyaretçi turlarına katıldılar.

Bir sonraki HANNOVER MESSE’ye 22-26 Nisan 2024 tarihleri ​​arasında ev sahipliği yapılacak.

https://www.hannovermesse.de/en/about-us/after-show-report/index-2

Hannover Messe 2023 Öncesi Global Direktör Hubertus von Monschaw’un açıklamaları;