Hannover Messe 2023 Hakkında Global Direktör Hubertus von Monschaw’un Açıklamaları

İklim dostu bir gelecek için fark yaratmak!

Günümüzde endüstri, iklim değişikliği ve enerji kıtlığı nedeniyle kesintiye uğrayan tedarik zincirleri ve kalifiye çalışan eksikliğine kadar, sadece teknoloji ve ekonomi politikasının uygun kombinasyonuyla üstesinden gelebileceğimiz uzun bir zorluk listesiyle karşı karşıya.

HANNOVER MESSE işte tam olarak bu yüzden önemlidir. Sadece endüstriyel dönüşüm için ürün ve servisler sunmakla kalmaz, aynı zamanda iş dünyası ve siyasi liderlerin fikir alışverişinde bulunmak üzere araştırmacılar ve bilim insanlarıyla bir araya geldiği bir forum ortamı oluşturur.

HANNOVER MESSE, sektördeki güncel trendlere eksiksiz bir genel bakış sunar. Ana temamız olan “Fark Yaratmak”, dijital ve sürdürülebilir üretim için bir eylem çağrısıdır. Örneğin, otomasyon karmaşık üretim süreçlerini basitleştirebilir, yeşil hidrojen fabrikalara güç sağlayabilir, yazılım ve sensörler karbon ayak izlerini azaltabilir.

Ziyaretçiler nisan ayında Hannover’i tercih ediyor çünkü yaklaşık 4.000 şirket burada onların sorularına cevaplar öneriyor. Amazon Web Services, Bosch, Google, Microsoft, SAP ve Siemens gibi küresel liderler Beckhoff, Festo, Harting, ifm, Pepperl+Fuchs, Phoenix Contact, Rittal ve SEW gibi tanınmış KOBİ’lerin yanında duruyor. Ayrıca, Fraunhofer ve Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü gibi tanınmış araştırma enstitüleri ve 300’den fazla startup, en son Ar-Ge ve yeni iş modelleriyle bize ilham veriyor.

Bu yılki Partner Ülkemiz olan Endonezya, HANNOVER MESSE’nin uluslararası etkisini yansıtmaktadır. Halihazırda Güneydoğu Asya’nın en büyük ekonomisi olan ada ülkesi, 2030 yılına kadar dünyanın en büyük on ekonomisi arasına girmeyi planlıyor. HANNOVER MESSE, bu yükselen güçten yaklaşık 150 şirketle bağlantı kurmak ve yatırım fırsatlarını keşfetmek için mükemmel bir fırsat imkanı sağlıyor. Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo ve Almanya Şansölyesi Olaf Scholz 16 Nisan’da fuarın açılışını yapacak.

Konferans programımızda, global endüstrideki güncel zorlukları ve fırsatları tartışan birçok konuşmacı yer almaktadır. Akıllı ve sürdürülebilir üretim ve enerji yönetiminden yapay zeka ve endüstriyel 5G’ye, ekonomi politikası ve dış ticarete kadar HANNOVER MESSE, şirketinizi geleceğe hazırlamak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri sağlıyor.

Sizleri de aramızda görmek için sabırsızlanıyorum.