YTÜ KVK – Case Yıldız’22 İçin Son Başvuru Tarihi 28 Nisan!

Üniaktivite verilerine göre “Türkiye’nin En Aktif İş ve Kariyer Kulübü” olan Yıldız Teknik Üniversitesi Kalite ve Verimlilik Kulübü olarak, her yıl farklı sektörlerden önde gelen firmaları ağırladıkları onlarca etkinlik düzenliyor.

Bu yıl 12-13 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Case Yıldız ulusal vaka analizi yarışmasıdır. Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden seçkin öğrenci kitlesiyle sektörde lider şirketleri ve alanında uzman jürileri bir araya getirecek. Tüm katılımcılar için tamamen ücretsiz bir şekilde 2 gün 2 gece konaklamalı olarak gerçekleşecek olan Case Yıldız’da;

Sektöründe öncü firmaların katılımıyla 4 farklı vakadan oluşan vaka analizi yarışması,
Workshoplar,
Networking oturumları,
Üst düzey yöneticilerden oluşan jüri kadrosu,
Farklı üniversitelerden özenle seçilmiş 3. 4. sınıf lisans ve yüksek lisans öğrencisi olan katılımcılar,
Jürilerden feedback alımı,
Kariyer stantları,
Staj ve Yüksek Lisans Bursu kazanma gibi birçok imkân bulunmakta.

Başvurular bireysel olarak yapılacak olup katılımcılar her vakada farklı gruplar oluşturulacaktır.

– Eleme süreci iki aşamalı olacak. İlk aşamada katılımcılara genel yetenek testi gönderilirken ikinci aşamada ise CV elemesi gerçekleştirilecektir.

– Her vaka sonucu kazanan takımın aldığı puanlar, gruptaki yarışmacıların bireysel olarak hanelerine işlenmekte. Yarışma genelinde hanesine en çok puan yazdıran yarışmacılar yüksek lisans bursu, staj gibi büyük ödüllerin sahibi olurken her vaka sonunda en yüksek puanı alan takımlar da sürpriz ödüllerin sahibi olacak.

Katılımcılar hem öncü firmaların yöneticilerinin tecrübesiyle hem de vakalarla iş hayatı hakkında fikir edinirken iletişim gibi sosyal yeteneklerini de sınayacaklar. Bunların yanı sıra ise her çözecekleri vakayla hangi alana yatkın olduklarını keşfetmelerini sağlayacak.

Başvuru için link:

Duyurular ve daha fazlası için instagram sayfalarını takip etmeyi unutmayın!