Yılkomer

Yıldırımdan Korunma Merkezi temelleri 2010 Yılında Elektrik Mühendisi Serdar Aksoy tarafından atılmış ve günümüze kadar ülke genelinde binlerce tesisi yıldırım ve ani aşırı gerilim darbelerine karşı koruma altına almıştır. Ülkemiz açısından en stratejik projelerde yer alan Yılkomer’in ana uzmanlık alanı YILDIRIMDAN KORUNMA Sistemleri’dir .Global partnerleri Raycap,Gromtor, Sertec, Erico ile Dünya’da kendini kanıtlamış ürünler doğru mühendislikle birleştiren Yılkomer’in tek hedefi yıldırım ve ani aşırı gerilim darbelere karşı kusursuz korumayı tasarlamak ve uygulamaktır. Tüm bilgi birikimini yıldırımdan korunma konusunda yapan ve en zorlu sahada başarılı koruma sağlayan Yılkomer her geçen gün artan yıldırım tehlikesine karşı müşterilerine en doğru çözümü sunmayı kendine ilke edinmiştir.

Yılkomer (Yıldırımdan Korunma Merkezi) ülkemizde yıldırımdan ve aşırı gerilimden korunmada teknik eksiklikleri ortadan kaldırarak tamamen standartlar ve mühendislik hesaplarına dayanarak sistem kurmayı hedeflemektedir. Yılkomer Müşterilerimize doğru teknik bilgi vererek, keşif, proje tasarımı ve uygulama ile bu bilgileri birleştiren bir merkez niteliğindedir. Özellikle alçak gerilim koruma ürünlerindeki uzmanlığı ile enerji panolarından en hassas PLC sistemine kadar tesisinize zarar gelmesini engelleyerek yatırımlarınızı güvenilir bir şekilde yönetmenizi sağlamak ana amacımızdır.

Yıldırımdan Korunma Merkezi yıldırım ve aşırı gerilimden korunma sistemlerinde birçok uluslararası firmanın ürünlerini kullanmaktadır.

Dış Yıldırımlık Sistemleri

  • Faraday Kafesi ve Teknik Hesaplamaları- Franklin Çubuğu Yöntemi Ve Teknik Hesaplamaları
  • Yuvarlanan Küre Metodu
  • Mesh Metodu 
  • Gergi Teli Metodu 
  • İzoleli Yıldırımdan Korunma Sistemleri – Gromtor firmasının Türkiye Distribütörü’dür
  • Dış Yıldırımlık Sisteminin Kurulumu ve Malzeme Tanımları, Montajda Dikkat Edilmesi gereken unsurlar
  •  Aşırı Gerilim Koruma Üniteleri AG Parafudr Sistemleri(RAYCAP)

Yılkomer Raycap markasının Türkiye Distribütörüdür.Din Rail ve Strikesorb Teknolojili 2400 farklı ürün Yılkomer bünyesinde yer almaktadır.

Topraklama Sistemleri

Topraklama konusunda tasarım,uygulama ve ürün tedariği konusunda tüm çözümlere Yılkomer bünyesinde ulaşabilirsiniz.

Elektriksel Ölçüm,Analiz ve Raporlama

Uzman mühendis kadrosu ile topraklama konusunda yaşadığınız tüm sorunlara çözüm bulmaya odaklı ekibi ile ölçüm ve analiz konusunda Yılkome’den destek alabilirsiniz.

Yıldırım Engelleme Sistemi,Yıldırım İzleme Sistemi,Digital Yıldırım Takip Sistemleri ,Yıldırım Erken Uyarı Sistemi gibi daha birçok ürün Yılkomer bünyesinde yer almaktadır.

Unutmayın Yılkomer Değerlerinizi Korur!

https://www.yilkomer.com/

Bizi takip edin