Türk Prysmian Kablo sektörünün ilk COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni aldı

Türk kablo sektörünün öncü firması Türk Prysmian Kablo, Koronavirüs salgını kapsamında yarattığı sağlıklı, güvenli ve hijyenik çalışma ortamı sayesinde, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı. Şirket, Türk kablo sektöründe bu belgeye layık görülen ilk firma oldu.

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo, TSE tarafından sanayi işletmelerine verilen ve uluslararası bir kalite belgesi olarak nitelendirilen COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından hazırlanan ve sanayi işletmelerinin COVID-19 ile mücadelesinde rehber olan “COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu”ndaki tedbirlere uyarak, TSE uzmanları tarafından yapılan denetimleri başarı ile tamamlayan şirket, Türk kablo sektöründe bu belgeyi alan ilk şirket olma başarısını da gösterdi.

“Önceliğimiz çalışanlarımızın sağlığı”

TSE COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı’nda yer alan tüm şartları yerine getirdiklerini, son olarak haziran ayında TSE COVID-19 Güvenli Üretim Denetimi’ni de başarıyla tamamladıklarını söyleyen Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè şu açıklamayı yaptı:“Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” mottomuzdan aldığımız güçle, ülkemizde kilit rol oynayan ve oynamaya devam edecek şirketlerden bir olduğumuzun farkındayız. Bu bilinçle teknolojinin de sunduğu tüm olanaklardan yararlanarak ve çalışanlarımızın sağlığına öncelik vererek işimizi aralıksız sürdürdük.

Sektörün ilklerinin altında imzası var

Türkiye’nin mega projelerinin kablo tedarikini üstlenen Türk Prysmian Kablo, koronavirüsle mücadele kapsamında yapımına başlanarak tamamlanan Sancaktepe Sahra Hastanesi’nin de kablo tedariki üstlendi. Sektöründe COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni alan ilk şirket olan Türk Prysmian Kablo, geçmiş yıllarda sahip olduğu ISO9001 Sertifikası, ISO14001 Sertifikası, CPR sertifikası ve ISO45001 Sertifikası ile de ilklere imza attı.

www.prysmiangroup.com.tr