Schneider Electric Global Biyoçeşitlilik Kaybıyla Mücadele Taahhüdünün Ayrıntılarını Açıkladı

  • Schneider Electric, 2030’a kadar operasyonlarında net sıfır biyoçeşitlilik kaybı sağlamayı taahhüt ediyor
  • Tüm Schneider tesislerinde biyoçeşitliliği koruma ve eski haline getirme programları uygulanacak

Rueil-Malmaison (Fransa), 16.06.2021 – Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde lider konumda bulunan Schneider Electric, dünyanın birçok yerinde tehdit altında olan biyoçeşitliliği korumayı ve eski haline getirmeyi amaçlayan bir dizi eylem açıkladı.

Corporate Knights tarafından dünyanın en sürdürülebilir şirketi kabul edilen, çevre ve iklim koruma konusunda uzun bir geçmişe sahip olan Schneider Electric, geçtiğimiz yıl biyoçeşitlilik kaybıyla mücadele etme taahhüdünde bulundu. Doğayı koruyan aksiyonları hızlandırmayı amaçlayan Schneider Electric, STK, akademik kurum ve kamu kurumlarından oluşan bir ittifak olan Act4nature International kapsamında taahhütlerini açıkladı.

Biyoçeşitlilik kaybı ve çevre bozulmasının endişe verici hızı ve iklim değişikliği sadece yerel ekosistemlere ve bireysel türlere zarar vermekle kalmayıp, giderek artan bir şekilde dünyanın dört bir yanında toplumlar, ekonomiler ve şirketler için olası büyük gıda güvenliği sorunları ve başka zorlukların habercisi niteliğindeki acil bir sorun haline gelmektedir. Bu sorunun çözümü uyumlu eylemler gerektirmektedir ve kurumlar bunda rol oynamak zorundadır.

Schneider Electric Strateji ve Sürdürülebilirlik Direktörü Olivier Blum şöyle konuştu: “Doğa ve biyoçeşitlilik üzerindeki etkimizi acilen değerlendirmek zorundayız ancak ekosistemimizi korumak ve eski haline getirmek bundan çok daha fazlasını gerektirecek. Kaynak kullanımının miktarını tespit etmek ve cesur beklentiler hedeflemek kilit önemdedir ancak başarı bizim veya gelecek nesillerin ihtiyaçlarından ödün vermeyen somut ve acil eylemlerle sağlanacaktır.”

Schneider Electric biyoçeşitlilik taahhüdünde şu konularda eylemler gerçekleştirecek:

  • Biyoçeşitlilik üzerindeki etkisinin miktarını belirlemek ve düzenli olarak yayımlamak. Schneider Electric geçen ekim ayında bir şirketin tüm tedarik zinciri boyunca sahip olduğu biyoçeşitlilik ayak izini hesaplayan “Global Biyoçeşitlilik Puanı” aracını kullanarak dünyanın ilk uçtan uca biyoçeşitlilik ayak izini yayımladı.
  • 2030 yılına kadar doğrudan operasyonlarında net sıfır biyoçeşitlilik kaybını sağlamak ve biyoçeşitlilik hedeflerini bilimle uyumlu hale getirmek,
  • Kaynak kullanımını tüm yaşam döngüleri boyunca optimize ederek biyoçeşitliliğin korunmasına katkıda bulunan çözüm ve teknolojiler geliştirmek,
  • Ambalajlarda tek kullanımlık plastiklerin kullanımına son vermek, geri dönüştürülmüş karton kullanmak ve CO2 emisyonlarını ciddi şekilde azaltmalarına yardım etmek için tedarikçilerle ortaklık kurmak,
  • STK ve yatırım fonlarıyla ortaklık kurmak ve yerel girişimler için çalışanlar ve ortaklarla iş yapmak. Örneğin tüm tesislerinin biyoçeşitliliği koruma ve eski haline getirme programları uygulamasını ve su stresli alanlarda bulunan tesislerinin su koruma planlarını hayata geçirmesini sağlamak.

Bu taahhütler Act4Nature yönetim kurulu tarafından SMART olarak kabul edilmiştir.
2021 biyoçeşitlilik açısından büyük hareketliliğe sahip bir yıl oluyor: One Planet Summit ocak ayında düzenlendi, IUCN World Conservation Congress eylül için planlandı ve COP15 Biodiversity ise Ekim 2021’de gerçekleştirilecek.

Daha fazla bilgi için:

Schneider Electric Hakkında:

Schneider’in amacı herkesin enerji ve kaynaklardan en iyi şekilde faydalanmasına yardımcı olmak, süreçleri ve sürdürülebilirliği ilişkilendirmektir. Schneider Electric’te biz buna Life Is On diyoruz.

Misyonumuz Sürdürülebilirlik ve Verimlilikte dijital iş ortağınız olmaktır.

Dijital dönüşümü teşvik etmek amacıyla kullanım döngüsünün tamamında dünya lideri süreç ve enerji teknolojilerini, uç nokta – bulut bağlantı ürünlerini, kontrolleri, yazılım ve hizmetleri entegre ediyor; evler, binalar, veri merkezleri, altyapı ve sektörlerde entegre şirket yönetimini mümkün kılıyoruz.

Global şirketler arasında en yerel olanıyız. Anlamlı Hedeflerimizi ve Kapsayıcı ve Güçlendirilmiş değerlerimizi paylaşanlarla işbirliği içinde açık standartları ve ortaklık ekosistemlerini savunuyoruz.

www.se.com

Schneider Electric Global Biyoçeşitlilik Kaybıyla Mücadele Taahhüdünün Ayrıntılarını Açıkladı 1