Phoenix Contact

Günümüzde 17.000’in üzerinde uluslararası çalışanı ile küresel bir oyuncuya dönüşen Phoenix Contact’ın genel merkezi Blomberg Almanya’dadır. Phoenix Contact, 15 Alman ve 4 uluslararası şirketin yanı sıra dünya çapında 55 satış distribütöründen oluşmaktadır. Uluslararası sahada 100’den fazla ülkede temsil edilmekte, dünya çapında yüksek üretim kapasitesine sahip, Türkiye dahil olmak üzere, 11 ülkedeki üretim faaliyetleri şirketin uluslararası üretim ağını oluşturmaktadır. Bu ağ, aynı üretim becerisiyle pazara yakınlığın ve esnekliğin dünya çapında garantisidir. Dünyanın neresinde olursa olsun Phoenix Contact müşterileri aynı kaliteye ulaşırlar.

Dünya çapındaki çözüm ortakları kendi ülkelerinde uzman Phoenix Contact personeline, Phoenix Contact bölgesel ofislerinden ulaşabilirler. Dünyanın her yerinde kendini evinde hissetmek ve kullanıcının dilini konuşmak, Phoenix Contact için müşteriye yakınlık anlamına gelir ki bu yakınlık çözüm ortaklarına mükemmel hizmeti garantiler.

Phoenix Contact Türkiye

Kuruluşu 1986 olan Phoenix Contact Türkiye’nin, merkezi İstanbul olmak üzere Ankara, Bursa, İzmir, Adana ve Kayseri’de bölge ofisleri ve ülke çapında geniş bayi ağı bulunmaktadır. Bu geniş dağıtım ağı sayesinde Phoenix Contact ürünlerine tüm yurtta hızlı ve kolay bir şekilde erişilmektedir. Phoenix Contact uzman kadrosu satış, teknik destek ve ürün onarımları, kurulum desteği, iş ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yapıldığı satış sonrası hizmetler konularında en hızlı ve en iyi hizmeti sağlayabilmektedir. İstanbul merkez deposundaki geniş stok imkanları ile binlerce ürün çeşidini derhal veya kısa sürede teslim edebilmektedir. Güçlü lojistik yapısı sayesinde, Almanya stoklu ürünler uçak kargo nakliyatı ile 1 ila 1,5 haftada, kamyon yüklemesi ile 3-4 hafta teslim edilebilmektedir.

Phoenix Contact endüstriyel kullanım için yenilikçi bir portföy sunar. Klasik klemensten yüksek koruma sınıflı makine konnektörlerine ve kablosuz ethernete geniş ürün yelpazesiyle Phoenix Contact müşterilerinin beklentilerinin ötesinde yenilikler sunar. Phoenix Contact dijital dönüşüm sürecini, ürünler, sistemler ve çözümlerle destekler; ayrıca sayısız patent projesi, şirketin kendini geliştirme yönünden benzersiz olduğunu vurgulamaktadır. Üniversiteler ve bilimsel enstitülerle yakın iş birliği içinde çalışarak, e-mobilite ve dijitalleşme gibi geleceğin teknolojileri kullanışlı ürünlere, sistemlere ve çözümlere dönüştürülmüştür.

https://www.phoenixcontact.com/tr-tr/