KABLODER’in Yeni Dönem Başkanı Yeniden Erkan Aydoğdu Oldu!

KABLODER’in Yeni Dönem Başkanı Yeniden Erkan Aydoğdu Oldu! 1

KABLODER’İN YENİ DÖNEM BAŞKANI

YENİDEN ERKAN AYDOĞDU OLDU!

Türk kablo sektörünün başvuru ve buluşma noktası Kablo Sanayicileri Derneği’nin (Kabloder) 2019 yılı Genel Kurul Toplantısı, 28 Mart günü gerçekleştirildi. Genel Kurul’da yapılan seçim ile, Kabloder’in yeni dönemde de başkanı Erkan Aydoğdu oldu.

Türk kablo sektörünün önde gelen 18 üreticisini bünyesinde barındıran Kabloder, kurulduğu günden bu yana sektörün gelişmesi, sorunları tespiti ve çözüme ulaştırılması gibi konularla ilgili çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. “Önce Güvenlik” diyen ve kalite konusunda yaptığı çalışmalar ile dikkat çeken Kabloder’in 2019 yılı Genel Kurul Toplantısı, 28 Mart günü Florya Develi Restoran’da gerçekleşti. Toplantıda yeni yönetim seçimi yapıldı ve seçim sonucunda Erkan Aydoğdu, Kabloder’in yeni dönemde de başkanı oldu.

Kabloder’in tüm üyelerinin katıldığı Genel Kurul Toplantısı’nda ayrıca, 2018 yılı değerlendirildi ve 2019 yılı planları üzerinde görüşüldü. Geçmiş dönemde yapılan tüm çalışmaların ve alınan tüm aksiyonların tek tek değerlendirildiği toplantıda, Erkan Aydoğdu’nun liderliğinde gerçekleştirilen ve kalite bilincinin yaygınlaştırılmasına ve standart dışı kablolarla mücadeleye yönelik çalışmalar dikkat çekti. Bu çalışmalar sayesinde, Türk kablo sektörünün sesi olan Kabloder’in sesini son tüketiciden T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na kadar, Türk kablo sektörünün tüm paydaşlarına duyurduğunun altı çizildi.

Yeni dönemde de güvenlik konusunun ön planda olacağını belirten Erkan Aydoğdu, tekrardan Kabloder’in başkanı seçilmesi üzerine, “Türk kablo sektörünü temsil eden Kabloder’in başkanlık görevini bir dönem daha yürütecek olmak, benim için son derece gurur verici. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmaları, 2019 yılında ve sonrasında da yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. Bizim için her zaman ‘Önce Güvenlik’. Dilerim ki, sektörümüzün tüm paydaşları da bu süreçte bizimle birlikte hareket edecek ve sektörümüzü çok daha iyi noktalara, hep beraber getireceğiz.” dedi.

2019 yılı başında standart dışı kablolara karşı savaş açan Kabloder, sektördeki kalite bilincini artırmayı hedefliyor. Çalışmalarının başlangıç noktasını “Önce Güvenlik” şeklinde tanımlayan Kabloder, piyasada denetimlerin artması ve standartlara uygun olmayan üretim ve dağıtımı engellemek amacıyla, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile de iletişim halinde, yoğun bir şekilde çalışıyor.