JAGUAR I-PACE ETROPHY SERİSİ ABB ORTAKLIĞIYLA KESİNTİSİZ GÜÇ

JAGUAR I-PACE ETROPHY SERİSİ ABB ORTAKLIĞIYLA KESİNTİSİZ GÜÇ 1

Z Ü R İ H , İ SV İ Ç R E , 2 7 E Y L Ü L 2 0 1 8
JAGUAR I-PACE eTROPHY SERİSİ ABB ORTAKLIĞIYLA KESİNTİSİZ GÜÇ

Jaguar I-PACE eTROPHY, ABB’nin Resmi Şarj Ortağı olduğunu duyurdu
ABB, seri için özel yapım kompakt Terra hızlı şarj cihazları sunacak.  eTROPHY serisi, ABB FIA Formula E Şampiyonasında bu sezonun on yarışının ana destekçisi
olmaya Aralık 2018’de başlayacak.
Silverstone Pisti, İngiltere, 27 Eylül 2018: Jaguar I-PACE eTROPHY, yeni Jaguar I-PACE eTROPHY serisinin Resmi Şarj Ortağı olarak hizmet vermesi için öncü teknoloji lideri ABB ile anlaştığını duyurdu.
Bu ortaklığın bir parçası olarak ABB, bu yeni elektrikli yarış serisindeki katılımcı ekiplerin her birine özel
yapım kompakt hızlı şarj cihazları sağlayacaktır. Terra DC hızlı şarj cihazları seri için özel olarak
tasarlanmıştır ve Jaguar I-PACE eTROPHY yarış arabalarını ısınma, eleme ve yarışlar arasındaki kısa
molalarda hızlıca şarj edebilirler. Kompakt tasarım, şarj cihazlarının 10 yarış boyunca kolayca taşınmasını ve nakliye masraflarının minimumda kalmasını sağlar. Ortaklık, ABB’nin ABB FIA Formula E Şampiyonasının ana sponsoru rolünü desteklemektedir. Şirketin, e-mobilitenin geleceğini destekleme ve genişletme vizyonunun temel göstergesidir.
Jaguar I-PACE eTROPHY, dünyanın ilk tamamen elektrikli, üretim tabanlı yarış serisidir. ABB FIA Formula E yarış serisi ile aynı hafta sonlarında ve aynı şehir sokaklarında gerçekleşecektir. 20 Jaguar I-PACE eTROPHY yarış arabası içeren seri, katılımcı ekiplere yarış becerileri ve performansını gösterme şansının yanı sıra sıfır emisyonlu motor sporları dünya sahnesinde yarışma fırsatı sunacak.
Jaguar I-PACE eTROPHY Şampiyonası Müdürü Marion Barnaby şunları söylemiştir: “Hızla yaklaşan Jaguar I-PACE eTROPHY sezonu açılış töreninde ABB’yi Şampiyonanın Resmi Şarj Ortağı olarak ilan etmekten heyecan duyuyoruz. ABB’nin yenilikçilik ve teknoloji liderliğini yarış serilerine taşıma becerisi, dünyanın ilk tamamen elektrikli üretim araba altyapı desteğini gerçekleştirerek tarih yazmamızla değerlenecek.”
ABB’nin Elektrifikasyon Ürünleri bölümü başkanı Tarak Mehta, şunları söylemiştir: “ABB olarak, e-mobilite öncülerine yol gösterdiğimiz ve desteklediğimiz için gururluyuz. Jaguar I-PACE eTROPHY ile ortaklık, en yeni elektrifikasyon ve dijital teknolojilerin üst sıralarındaki konumumuzu destekler. Bir arabayı dakikalar içinde şarj edebilen Terra HP’yi de içeren çığır açıcı öncü şarj çözümlerimiz, e-mobilitenin heyecan verici geleceğine yön vermeye yardımcı oluyor.”
ABB’nin çığır açan Terra HP hızlı şarj ünitesi, elektrikli aracı sekiz dakikada doldurarak 200 km (125 mil) kesintisiz sürüş imkanı sağlar, bu da yaklaşık olarak, benzin istasyonunda bir deponun doldurulması için gereken süreye eşittir.
Elektrikli araç altyapısında dünya lideri ABB, elektrikli otomobiller ve elektrikli ve hibrit otobüslerin yanı sıra gemiler ve demiryolları elektrifikasyon çözümlerine eksiksiz şarj çözümleri sunmaktadır. ABB, EV şarj A B B OR TA K L I Ğ I Y L A K ES İNT İ S İ Z G Ü Ç 2 / 2 pazarına 2010 yılında girdi. Bugün, 68 ülkede kurulu 350 kW’a kadar yüksek güçlü şarj üniteleri de dahil olmak üzere 8000 in üzerinde ürüne sahiptir.
Fortune Magazine kısa süre önce ABB’yi, e-mobilite ve elektrikli araç (EV) şarjında yaptığı gelişmelerden dolayı “dünyayı değiştiren” şirketler listesinde 8. sırada gösterdi.