IEEE İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Aracılığı Ile Gerçekleştirilecek Olan Mühendislikte Topuk Sesleri (MTS’22) 15 Mart Tarihinde Sizler İle Buluşacak.

ETMD Olarak Stratejik Partneri Olduğumuz:

Mühendislikte Topuk Sesleri etkinliği bu yıl IEEE İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa ve Mühendislik Fakültesi bünyesinde düzenleniyor. 8. kez gerçekleşecek olan sektörde cinsiyet eşitliğinin vurgulandığı etkinlikte bu konuda duyarlı firmalardan gelen üst düzey konuşmacılar ağırlanacak. Gelenekselleşmiş olan Mühendislikte Topuk Sesleri etkinliği 15 Mart 2022 tarihinde siz katılımcıları ile buluşmayı bekliyor.

Etkinlik, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda duyarlı, bu alanda faaliyetleri olan firmalardan gelen konuşmacıların değerli tecrübe ve gözlemlerini katılımcılara aktarabilme imkanı sağlayacak. Firmaların bu konuda neler yaptığını, konuşmacıların bu anlamda yaşadıklarını anlatma imkanı bulabilecekleri etkinlik; firmaları, akademisyenleri, sektör profesyonellerini ve ileride iş hayatına adım atıp buna benzer sorunlar yaşaması olası olan biz öğrencileri bir araya getiriyor. Etkinlik sayesinde katılımcı öğrenciler ileride karşılaşabilecekleri sorunlar ve iş hayatındaki problemler ile yüzleşip bu konuda bilinçlenme imkanına sahip olacaklar.

Bu yıl 8.si düzenlenen Mühendislikte Topuk Sesleri etkinliği; kadının mühendislerin sektördeki rolü, AR&GE’de kadın yöneticinin yeri, pandeminin çalışan kadın ve erkeğe etkisi, satış ve pazarlamacının gözünden kozmetik sektörü gibi konu başlıklarına değinecek. Birbirinden değerli birçok konuşmacının yer aldığı, büyük bir fuaye alanı ve sürpriz çekilişlerin bulunduğu etkinlik 15 Mart’ta Avcılar Kampüs Mühendislik Fakültesi A Blok Konferans Salonu’nda katılımcılarıyla buluşacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da “Eşitliğin Sesi” olacak bu etkinlik saat 10.30’da başlayıp 18.00’da sosyal konuk oturumu ile sona erecek. Etkinliğe katılım gösterecek olan bazı firmalar ise şu şekilde: Ericsson, Vodafone, Kordsa, Turkcell ve Yves Rocher. Sosyal konuk oturumunda ise Evdeki Saat bizlerle olacak.

Etkinliğe kayıt yaptırmak ve ayrıntılı bilgi almak isterseniz IEEE İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa internet sayfasını

http://www.ieeeiuc.com

ya da instagram sayfasını

https://www.instagram.com/ieeeiuc

ziyaret edebilirsiniz.

IEEE İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Aracılığı Ile Gerçekleştirilecek Olan Mühendislikte Topuk Sesleri (MTS’22) 15 Mart Tarihinde Sizler İle Buluşacak. 1