ETMD Kariyer Mentorluk Programı Başladı! 20 Mentor 20 Mentee İle Buluşacak!

ETMD’ nin Kariyer Mentorluk Programı ilk etapta YTÜ Öğrencilerine yönelik gerçekleşecek. 

ETMD Kariyer Mentorluk Programı Başladı! 20 Mentor 20 Mentee İle Buluşacak! 1

ETMD Bireysel ve Tüzel Üyelerinden oluşan 20 kişilik mentor adayları; DCM Danışmanlık Profesyonel Koç, Danışman Sayın Derya Çorbacıoğlu eğitmenliğinde BYOTELL Kozyatağ’ında, 26 & 27 Eylül 2022 tarihlerinde yüz yüze eğitimler şeklinde iki gün boyunca gerçekleşti. Programın ilk aşaması böylece tamamlanmış oldu.

Mentor adaylarının aynı zamanda kişilik analizleri gerçekleştirildi. Eğitimciyle teke tek görüşme ve analiz sonuçlarının değerlendirme süreçleri devam etmektedir.

ETMD Kariyer Mentorluk Programı mentor adaylarının hazır olduklarında menteeleri ile buluşacaktır.

Proje Hedef Kazanımları:

Projenin hedefi; sektöre katılacak olan genç meslektaşlarımızın donanımlı ve farkındalık ile kariyerlerini kurgulamalarıdır.

Projenin kazanımları olarak; sektörümüzün ihtiyacı olan donanımlı iş gücüne hizmet ederken, en doğru kişinin en doğru alanda görev alması ile sektörümüzün gelişimine katkıda bulunmaktır.

Proje Detayları:

Mentorluk, daha deneyimli veya daha bilgili bir kişinin daha az deneyimli veya daha az bilgili bir kişiye rehberlik etmesine yardımcı olduğu bir ilişkidir.

Bu ilişkiyi yönetecek olan Mentorlarımız aldıkları eğitim ve süpervizyon çalışmaları ile deneyimlerini en doğru sistem ile sektöre katılacak olan genç meslek arkadaşlarımız ile paylaşıyor olacaklar.

Ayrıca program içerisinde düzenlenecek olan 5 farklı webinar gerçekleştirilecek.
Webinar konuları İş hayatında Duygusal Zeka, 21.yy Yetkinlikleri, CV hazırlama & Mülakat teknikleri, Finansal Okuryazarlık ve Sektör Alan Bilgileri olarak hazırlandı.

Böylelikle genç meslektaşlarımız, hem kendi dar alan kariyer planlarını Mentorları ile çalışırken hem de sevgili genç meslektaşlarımızı iş hayatına en iyi şekilde hazırlanıyor olacaklar.

“Enerjimizi Gençliğe Aktarıyoruz” Mottosuyla yönetmekte olduğumuz bu proje ile sektörümüz gelişimine olan sürekli desteğimizi, değerli gönüllü mentorlarımız ile bir arada yapıyor olmaktan büyük sevinç ve gurur duyuyoruz.