ETMD Deneyimler Toplantı Serisi -4-, Yusuf Hikmet KAYA’nın Katılımıyla Gerçekleştirildi.

Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği olarak daha önceki yıllarda başlatmış olduğumuz Deneyimler Toplantı Serilerinin dördüncüsü, Sektörümüzün Duayenlerinden, Derneğimizin Kurucu Üyesi ve aynı zamanda İlk Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Hikmet KAYA’nın katılımıyla 23 Kasım Cumartesi günü 10:30’dan itibaren Dernek Merkezimizde gerçekleştirildi.

Yusuf Hikmet KAYA, yoğun bir katılımın olduğu toplantının ilk aşamasında bugünün ve yarının dünyasında iş üretirken “İnnovasyon”un ve beyni kullanmanın önemi ile bu bağlamda şans faktörünün mertebesine kendi deneyimlerini aktararak değindi. Tabi bu noktada mühendislerin sürekli kendini geliştirmesinin gerekli olduğunu öne çıkarırken, bilimsel ve teknik bilgileri, standartları, patentleri takip etmenin önemini vurguladı.

Yusuf Hikmet KAYA, konuşmasının devamında bu çalışmaları yaparken, Paranoid yaklaşımların (olası ve beklenmedik zayiatlar ile hızlı reaksiyon kültürü), sürekli mükemmeliyetçiliğin ve yalın düşüncenin ne kadar önemli olduğuna, hem kendi deneyimlerinden hareketle, hem de kitaplardan örnekler vererek değindi.

ETMD tarafından düzenlenen Deneyimler Toplantı Serileri, sektörümüzün duayen isimlerinin katılımıyla 2014 yılıyla birlikte devam edecektir.

ETMD Deneyimler Toplantı Serisi -4-, Yusuf Hikmet KAYA’nın Katılımıyla Gerçekleştirildi. 1

ETMD Deneyimler Toplantı Serisi -4-, Yusuf Hikmet KAYA’nın Katılımıyla Gerçekleştirildi. 2