ABB, Temiz Oda Uygulamalarını Otomatikleştirmek İçin Yeni Kriterler Belirliyor

Hızlı ve kompakt IRB 1100’ün yeni temiz oda versiyonu, hassas endüstriler için yüksek koruma ile gelişmiş esneklik ve performans sunar.

ABB, yüksek düzeyde esneklik ve performans gerektiren temiz oda üretim ortamları için sunduğu robot ürün yelpazesini genişletiyor. ISO 14644-1 sertifikasına sahip yeni temiz oda IRB 1100 versiyonu ile, hızlı performansını sağlık hizmetleri, ilaç, elektronik, yarı iletkenler ve güneş paneli üretimi gibi endüstriler için kompakt bir tasarımda birleştiriyor.

Temel özellikler arasında hijyenik boya ve gres, yağ ve parçacıklar gibi kirletici maddelerin sızmasını önlemek için sızdırmaz bir gövde ve bakterilerin büyümesini engellemek için robotun eklemleri arasındaki boşlukları en aza indiren mekanik bir tasarım bulunur.

Robotun biri 4 kg taşıma yükü ve 475 mm erişim, diğeri 4 kg taşıma yükü ve 580 mm erişim olmak üzere iki çeşidi mevcuttur.

Yeni temiz oda versiyonu, ABB’nin en kompakt ve en hafif 6 eksenli robotu olan mevcut IRB 1100’ün başarısına dayanmaktadır. IRB 1100, üretkenliği ve sınıfının en iyisi olan tekrarlanabilir doğruluğu en üst düzeye çıkarmak için IRB 120’den yüzde 35’e kadar daha hızlı çevrim süreleri sunar. ABB’nin OmniCore ™ kontrol ünitesinden güç alan IRB 1100, hızlı montaj, toplama ve yerleştirme ile malzeme işleme uygulamalarını desteklemek için ideal hale getiren gelişmiş hareket kontrol özellikleriyle donatılmıştır. Yüzde 10 daha küçük ve yüzde 20 daha hafif * özellikleriyle yeni IRB 1100, daha fazla üretim esnekliği için mevcut üretim hatları dahil olmak üzere kısıtlı alana sahip tüm alanlara kurulabilir.

Yeni IRB 1100, IRB 120’yi de içeren ABB’nin temiz oda uygulamaları için sunduğu tüm teklif protföyünü genişletecektir. IRB 1100, IRB 120’nin sahip olduğu ISO 5’e kıyasla daha yüksek ISO 4 temiz oda standardı sertifikasına sahiptir ve daha yüksek seviye koruma talep eden potansiyel yeni uygulamalarda kullanılabilir.

ABB Robotik Ürün Yönetimi Başkanı Antti Matinlauri, “Pek çok üretici, robotların sunabileceği hızlı ve doğru montaj sürecinden yararlanmak isterken, birçok gelişmiş teknoloji kirletici maddelere karşı hassastır ve katı temiz oda koşulları talep etmektedir. IRB 1100’ümüzün temiz oda versiyonu benzersizdir, 4 kg taşıma kapasitesi ve 500 mm’nin altına erişim sağlarken sınıfının en iyisi tekrarlanabilir doğruluk sunar. IRB 1100, yeni bir kriter belirliyor ve sektördeki temiz oda ekiplerini destekleyerek, bu zorlu ortamlarda, daha hızlı çevrim süreleri ve sınırlı alanlarda bile gelişmiş üretkenlik dahil olmak üzere müşterilerimizin otomasyondan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayacak. ” dedi.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB’nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100’den fazla ülkedeki yaklaşık 110.000 çalışanı sürdürüyor. 

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunar.  Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 400.000’den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini     artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53’ten fazla ülkede 100’den fazla lokasyonda 10.000’den fazla kişiyi istihdam etmektedir. 

ABB Logo

www.abb.com.tr