29 EKİM 1923 TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN 100. YILINI GURURLA KUTLUYORUZ !

29 Ekim 1923 Türk Milleti tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 10. yıl nutkunda bugünün en büyük bayram olduğunu belirtmiştir.

628 sayılı bu kanun ile 29 Ekim, 1925’ten itibaren ülke içinde ve dış temsilciliklerde bayram olarak kutlanmaya başlamıştır.

Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını gururla kutlarız, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.


Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Cemil Topak’ın 100. Yıl Kutlama Mesajı;

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu kutlu yolculukta, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki vizyoner ve cesur liderlerin mirasıyla yoğrulduk. Bir asırdır, özgürlük, bağımsızlık ve çağdaşlık ilkesiyle yürüyoruz. Ülkemizin zengin kültürü ve tarihiyle, çağın gerekliliklerini birleştirerek yarının liderliğini taşımayı hedefliyoruz.

Biz mühendisler bu mirası daha da ileri taşımak için el birliğiyle çalışacağız. Bugün, birlik ve beraberlikle, Türkiye’nin 100. yılını coşkuyla kutlama zamanıdır.

Umutla, sevgiyle, aydınlık yarınlara!