16. RLC Günleri Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsünde Gerçekleşti

16. RLC Günleri, 11-12-13 Şubat tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsünde Gerçekleşti

“Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz” sloganıyla yola çıkan ve Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde yer alan IEEE YTÜ Öğrenci Kulübü tarafından organize edilen etkinlik, bu yıl da sektör temsilcilerini öğrencilerle bir araya getirdi.

16.yılı gerçekleşen etkinlikte elektrik, elektronik, otomasyon, aydınlatma, enerji ve otomotiv sektörlerinin öncü firmaları ağırlandı ve etkinliğin tüm sektörlerini içeren bir fuar gerçekleştirdi.

Gelişen dünya trendlerini takip eden teknik ve kariyer odaklı oturumları ve son teknoloji ürünlerinin sergilendiği stantlarıyla, öğrencilere henüz mezun olmadan sektörü yakından tanıma fırsatı sunan etkinlik, ücretsiz, sertifikalı ve herkesin katılımına açık olarak tamamlandı.

ABB, EAE, Ergün Elektrik, Entek Otomasyon, Fanuc, Festo, Panasonic, Robo Otomasyon ve Schneider Electric gibi ve bir çok , sektörün önde gelen firmalarının sponsor olduğu fuarda, stratejik partnerler olarak ETMD ve ENOSAD gibi sektörel dernekler yer aldı.

16.RLC Günlerinde derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Cemaloğlu ‘’Yönetimin Liderleri’’ başlığı adı altında gerçekleşen panelin moderatörü olarak etkinlikte yerini aldı. Paneldeki konukları Halıcı Firmasının Kurucusu Sayın Hüseyin Halıcı ve Weidmüller Türkiye’nin Orta Asya – Kafkasya Ülke Müdürü Sayın Birol Atay idi. Mustafa Bey, panel konuklarının deneyimlerini paylaştıkları anlarda katılan öğrencilerin de soru ve görüşlerini alarak, etkileşimli bir panel gerçekleştirdi.

IEEE Öğrenci Kulubünün bu yılda 16.sını düzenlemiş oldukları RLC Günlerinde, ulaştıkları başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

16. RLC Günleri Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsünde Gerçekleşti 1