Wömner

İstanbul Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yerleşik Wömner Güç Kalitesi Çözümleri, güç kalitesi mühendisliği alanında faaliyet gösteriyor. Elektrik enerjisinin; şebeke bağlantısından tesislerdeki tüketimine kadar en ideal kullanımının mühendisliğini yapan Wömner, hataların önüne geçerek yanlış yatırımları önlüyor. Tesislerdeki elektriksel bileşenlerin ömrünü uzatıp; ani arızalar ile oluşan üretim kayıplarını da ortadan kaldırıyor.

36kV’a kadar kontaktörlü, tristörlü veya IGBT anahtarlamalı kompanzasyon çeşitlerini müşterilerimize sunmaktayız. Reaktif güç için detuned kompanzasyon panosu, akım harmoniği için AHF, gerilim harmoniği için gerilim harmoniği filtresi, supraharmonikler için rezonans filtresi ve gerilim olayları için transient filtre çözümlerimiz arasında.

Ayrıca elektrik enerjisinin kalitesini bozan; gerilim düşüş ve artışları, frekans değişimleri, harmonikler, supraharmonikler, rezonans gibi sorunlara özel ölçüm ve analizler yapıyor, müşterilerimize raporluyoruz. Doğru çözümler ile transformatör, kablo, şalter, sürücü, motor, LED gibi elektriksel bileşenlerin ömrünü uzatıyoruz. Ani arızaların ve üretim kayıplarının oluşmasını engelliyoruz. Güç kalitesi sorunlarında dünya çapında faaliyet gösteren Almanya menşeli PQP Gmbh’in (Power Quality Professional Gmbh) Türkiye temsilciliğini de yapmaktayız.

İTO haberimiz

https://www.itohaber.com/haber/roportaj/221613/enerji_maliyetini_dusuren_yerli_muhendislik_cozumu.html

Wömner 1

https://www.womner.com/