WIN 2018 Açılış Ve Program

WIN Eurasia kapsamında gerçekleştirilen Electrotech Fuarında, değerli katılımcılarımızın sunumlarıyla Panelimiz ve Seminerlerimiz gerçekleşti.

17 Mart 2018 Cumartesi günü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Karadeniz Kongre ve Toplantı Salonunda “Elektromekanik uygulamalarda Endüstri 4.0 ‘ın yeri” Paneli düzenlendi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa CEMALOĞLU’nun gerçekleştirdiği açılış konuşmasının ardından, Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik – Elektronik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Galip CANSEVER yöneticiliğinde katılımcılarımız sunumlarını icra ettikten sonra dinleyicilerden gelen soruları yanıtladılar.

Elektromekanikte Yapay Zeka ve Robotların Etkisi / Hüsnü BAYSAL (Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi)

Endüstri 4.0 Yarının Akıllı Üretimleri / Toygar TURGUT (Phoenix Contact)

Geleceğin Projelerinde Dijital Dönüşüm Etkisi / Türker ÖZTÜRK (Schneider Elektrik)

Endüstri 4.0’a Geçişte Yazılım Desteği / Muharrem GEZER (Trovarit Türkiye)

Oldukça ilgi gören ve 50 kişiden fazla profesyonel ve öğrenci izleyici katılımı ile gerçekleşen panelde sunumlar sonrasında gelen sorular özellikle Endüstri 4.0’ın geleceği ve ülkemize etkisi üzerine yoğunlaştı. Panel sonunda Prof. Dr. Galip CANSEVER konu üzerinde panelin genel değerlendirmesini yaptı.

Cumartesi günü gerçekleştirilen panelimize ek olarak 4 firma temsilcimiz 2 ayrı günlerde Sedef salonunda seminerler gerçekleştirdiler. Yine yoğun ilgi gören ve toplamda 40 kişiye ulaşan seminerlerimiz sırasında katılımcılarımız izleyenlere konuları hakkında ayrıntılı bilgiler verdiler ve soruları yanıtladılar. Seminerler sonrasında ayrıca bir araya gelerek iş fırsatları konusunda görüş alışverişlerinde bulundular.

15 Mart 2018 Perşembe : Yangına Dayanıklı Kablolar ve Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR) / Tamer YAVUZTÜRK (Prysmian)

15 Mart 2018 Perşembe : ABB AbilityTM ile dijital gelecek / Aslı YAĞLI (ABB)

18 Mart 2018 Pazar : IoT ve Schneider Electric EcoStruxure Platformu / Serkan ŞAKARCAN (Schneider Elektrik)

18 Mart 2018 Pazar : Enerji İzleme ve Yönetimi / Ömer AFŞAR (Siemens)

WIN 2018 Açılış Ve Program 1