Türkiye’nin Dünyaya Açılan Kapısı ‘İstanbul Havalimanı’na Prysmian Kabloları Hayat Veriyor

Prysmian Kablo Türkiye’nin en önemli projesinde yerini aldı

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı “İstanbul Havalimanı”na Prysmian Kabloları hayat veriyor

Türkiye’nin en önemli projelerinden olan İstanbul Havalimanı’na, Prysmian Kablo’nun değeri yaklaşık 100 milyon TL tutarındaki son teknolojiye sahip kabloları hayat veriyor. 29 Ekim’de açılışı gerçekleştirilen “İstanbul Havalimanı”, dünya kamuoyunda ses getiren projeler arasında öne çıkıyor.

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo, “İstanbul Havalimanı” projesine enerji ve zayıf akım kablolarıyla hayat veriyor. Prysmian Kablo’nun ve yetkili satıcılarının tedarik ettiği, toplam tutarı yaklaşık 100 milyon TL’yi bulan ve son teknolojiye sahip Prysmian enerji kabloları, halojenden arındırılmış, düşük duman yoğunluklu ve yangına dayanıklı olma özellikleri ile öne çıkıyor.

Türkiye’nin Dünyaya Açılan Kapısı 'İstanbul Havalimanı'na Prysmian Kabloları Hayat Veriyor 1

Güvenlik için, Prysmian Kablo

Türkiye’nin geleceği için büyük öneme sahip ve alanının en prestijli projesi olan “İstanbul Havalimanı” için tercih edilen Prysmian Kablo, Türk Kablo Sektörüne de öncülük etmeye devam ediyor. 29 Ekim’de açılışı gerçekleştirilen “İstanbul Havalimanı”, yıllık 90 milyonun üzerinde yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alıyor ve 300’den fazla noktaya uçuş yapılması planlanıyor.

Prysmian Kablo, Avrupa’nın ve dünyanın en önemli havacılık merkezlerinden biri olarak anılan “İstanbul Havalimanı”na verdiği hizmet ile “Türkiye’yi yarınlara bağlıyoruz” sloganını destekliyor. “İstanbul Havalimanı” projesi gibi önemli projelerde yer alarak Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmayı sürdüreceklerini vurgulayan Prysmian Kablo CEO’su Erkan Aydoğdu, “Türkiye’de her gün büyüyen inşaat sektöründe teknikler gelişirken, biz de yeni trendlere uyum sağlayarak ürün yelpazemizi geliştirmeyi sürdürüyoruz. Prysmian Kablo olarak özel üretim gerektiren kablolar alanındaki başarılarımızı birçok projede kanıtlamış olmaktan da gurur duyuyoruz. Türkiye’nin geniş vizyonunu ortaya koyan “İstanbul Havalimanı” projesinde yer alarak farkımızı ortaya koyduğumuzu düşünüyoruz.” dedi. İstanbul Havalimanı’nda kullandıkları, son teknoloji ile donatılan Prysmian kabloların toplam tutarının yaklaşık 100 milyon TL olduğunu belirten Aydoğdu, havalimanı için kullanılan kablo miktarının ise yaklaşık 4.200.000 m. olduğunu söyledi.

29 Ekim 2018’de tüm dünyaya armağan edilen, tasarımı ve geliştirdiği projeleri ile henüz açılmadan ödülleri toplamaya başlayan “İstanbul Havalimanı”, “dünyanın sıfırdan inşa edilen en büyük havalimanı” olarak Türkiye’nin adını havacılık tarihine altın harflerle yazdırıyor. Sadece seyahat değil ticarette de aksın Asya-Pasifik bölgesine kayması “İstanbul Havalimanı”nı kargoda da güçlü kılacak. “İstanbul Havalimanı”nın ilk açıldığında 4 milyon ton olan kargo kapasitesi, tüm fazları tamamlandığında ise 5,5 milyon tona ulaşacak.