SEDEFED 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi. SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem Oldu!

SEDEFED’in yeni dönem yönetim kurulu üyelerinin de belirlendiği Genel Kurul’da, Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Emine Erdem SEDEFED’in ilk kadın Başkanı olarak kayıtlara geçti.

SEDEFED 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi. SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem Oldu! 1

Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) 11. Olağan Genel Kurul toplantısı 22 Haziran 2021 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Divan Kurulu üyelerinin belirlenmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan toplantı, SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan’ın açılış konuşmalarıyla devam etti. Olağan genel kurul gündemi kapsamında yönetim kurulu faaliyet raporu, denetleme kurulu raporu, tüzük değişiklikleri oy birliği ile onaylandı. Yeni dönem SEDEFED kurul üyeleri, TÜRKONFED delegeleri ve yeni dönem çalışma programı belirlendi.

SEDEFED 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi. SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem Oldu! 2

SEDEFED’in misyon ve vizyonu ile paralel olarak yeni dönem çalışmalarının teması “derinleşme” olarak belirlendi. SEDEFED 7. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı, SEDEFED’in hızlı fakat ayakları yere basan bir büyüme dönemini geride bıraktığını belirterek, “SEDEFED artık kapsadığı sektörlerle tüm iş dünyasının sesi haline geldi. Ülkemize ve ekonomimize katma değer yaratma bilinciyle ulusal ve uluslararası iş birliklerimizi geliştirmeye, ekonomi politikalarının yapım süreçlerine içerik ve savunuculuk ölçüsünde katkı sağlamaya devam ettik. Ülkemizin sürdürülebilir rekabet gücüne ışık tutan, Rekabet Kongreleri gerçekleştirdik” dedi. Geride kalan dönemin yeni dönemin alt yapısını da hazırladığını kaydeden Avcı, şunları ekledi: “Federasyon merkezinde de çeşitli yayınlar, rapor, görüş ve söyleşi yazıları ile üye dernek faaliyetlerimizi desteklemeye gayret ettik. Başka bir deyişle geride bıraktığımız dönem SEDEFED için verimli bir gelişme dönemi oldu. Tabii bu başarıda kurumsallaşma yolunda attığımız adımların çok büyük katkısı olduğunu belirtmekte fayda var. Dernek yöneticiliği bir bayrak değişimidir ve dönemini tamamlayanların o bayrağı bir sonraki yönetime devretmesini ve bundan sonra SEDEFED geleneği haline gelmesini temenni ediyorum.”

SEDEFED’in 8. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen ve ilk kadın Başkanı olarak kayıtlara geçen Emine Erdem: “Bayrağı devralmak oldukça güç, Yönetim kurulumuzun çok daha fazla çalışması gerekecek. Hizmetlerinden dolayı Ali Avcı’ya ve geçmiş dönem yönetim kurulumuza çok teşekkürederim” dedi. SEDEFED’in, yeni döneminde de üye derneklerinden güç alarak bağımsızlık ve gönüllülük esasıyla ülkesine, sektörlere ve üyelerine katma değer yaratmaya devam edeceğini ve rekabetçiliğimizi üst seviyelere taşıma vizyonunu vurgulayan Emine Erdem, sivil toplum kültürü olduğu sürece,siyasi ve sosyal yaşamın çok daha özgür olacağını, bireyin hak arayışı ile de demokrasilerin gelişip, güçleneceğine değindi.

Erdem, şöyle devam etti: “Demokrasilerin güçlenmesi için sivil toplum kuruluşlarına çok daha fazla ihtiyaç var. O nedenle yeni yönetimimizle SEDEFED’i geleceğe taşımak için daha çok çalışacağız. Son dönemde büyüyen federasyonumuzun üyeleri ile ilişkilerini derinleştirecek, üyelerimizin bulunduğu sektörlerin rekabetçiliğini artıracak ve gerekli destek mekanizmaları ile üyelerimizin yanında olacağız.”

SEDEFED Yönetim Kurulu Üyeleri

2021-2024 Dönemi

SEDEFED 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi. SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem Oldu! 3

Emine Erdem (KAGİDER) Yönetim Kurulu Başkanı

Tuğrul Baran (KalDer) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Fügen Toksü (TÜHİD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Öner Çelebi (ETMD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Aydın Erdemir (TÜRKLİM) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Zeynep Tura Kalın (YDD) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi

Haluk Erceber (TKSD) Yönetim Kurulu Üyesi

Tuğrul Günal (TEDAR) Yönetim Kurulu Üyesi

Fuat Pamukçu (GYİAD) Yönetim Kurulu Üyesi

Pınar Şen (İVKAD) Yönetim Kurulu Üyesi

Ali Kamil Uzun (TKYD) Yönetim Kurulu Üyesi

Ulvi Kadakal (AYSAD) Yönetim Kurulu Üyesi

Nalan Erkarakaş (KOTEDER) Yönetim Kurulu Üyesi

Mesut Öksüz (ZÜCDER) Yönetim Kurulu Üyesi

Kenan Aracı (Türkiye İMSAD) Yönetim Kurulu Üyesi

Murat Öztiryaki (TUSİD) Yönetim Kurulu Üyesi

Emre Tamer (KalDer) Yönetim Kurulu Üyesi

SEDEFED Hakkında:

Türkiye ekonomisine yön veren otomotivden züccaciyeye, inşaattan halkla ilişkilere 37 sektörel derneği üzerinden 7000 iş insanını çatısı altında bir araya getiren SEDEFED, 2004 yılında kuruldu. Sektörlerin rekabet gücünün artırılması ve sürdürülebilirliği ile başta AB olmak üzere uluslararası stratejik işbirliklerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürüten SEDEFED, sektörel derneklerin ulusal temsilcisi olarak iş dünyasının sivil toplum örgütlerine katma değer yaratmaktadır.