Schneider Electric Sınıfının En Kompakt 3 Fazlı UPS’ini Piyasaya Sundu: Galaxy VL

  • Modüler ve ölçeklenebilir trifaze UPS tasarımı sayesinde veri merkezi uzmanları istedikleri kadar büyüme gerçekleştirebilir
  • Sektör ortalamasından yüzde 50 daha kompakt
  • Gelişmiş çalışan koruması ve iş sürekliliği için dokunması güvenli Live Swap tasarım
  • ECOnversion™ modunda yüzde 99 verimlilik sunarak orta ve büyük ölçekli veri merkezlerinde yatırımın iki yıl içinde tamamen geri dönüşünü sağlar

Rueil-Malmaison (Fransa) 20 Mayıs 2021 – Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde lider olan Schneider Electric, Galaxy ürün grubunun son üyesi Galaxy VL 200-500 kW (400V/480V) trifaze kesintisiz güç kaynağının (UPS) dünya çapındaki lansmanını duyurdu. Dünya çapında sunulan bu yüksek verimliliğe sahip kompakt UPS, ECOnversion™ modunda yüzde 99 verimlilik sunarak orta ve büyük ölçekli veri merkezlerinde ve ticari ve endüstriyel tesislerde yatırımın iki yıl içinde (modele bağlı olarak) tamamen geri dönüşünü sağlar.

Veri merkezi zemin alanı bu kadar değerliyken, Galaxy VL’nin kompakt tasarımı 0.8 m2 ile sektör ortalamasının yarısındadır. Modüler ve ölçeklenebilir mimarisi sayesinde veri merkezi uzmanları gücü 200 kW’tan 500 kW’a 50 kW’lık güç modülleriyle adım adım ölçeklendirerek işlerinin ihtiyacına göre büyüme esnekliği elde eder.

Galaxy VL ile birlikte Schneider Electric UPS çevrimiçi ve tam çalışır durumdayken güç modülleri ekleme veya değiştirme sürecinde dokunması güvenli bir tasarım sunarak gelişmiş iş sürekliliği sağlayan ve plansız duruş sürelerini önleyen öncü bir özellik olan Live Swap’ı kullanıma sunmaktadır. Ayrıca Live Swap’ın dokunması güvenli tasarımı sayesinde çalışanlara daha fazla koruma sağlanır ve çalışanlar güç modülleri eklenip çıkarılırken UPS’i bakım bypass veya batarya çalıştırmaya aktarmak zorunda kalmaz.

Schneider Electric Trifaze Global Teklif Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Demirkol, “Enerji verimliliğine sahip yeni Galaxy VL, UPS inovasyonu için oldukça yüksek bir standart oluşturdu ve ayak izi ve sahip olma maliyetini en aza indirirken müşterilerimizin büyümesine yardımcı olmak için tasarlandı,” şeklinde konuştu. “Veri merkezlerinin ilerideki gereksinimlerine odaklanmamızı ve uyarlanabilirlik, esneklik, verimlilik ve sürdürülebilirlik taleplerini karşılamamızı sağlıyor. Galaxy ürün grubunun bu yeni üyesi, üstün performans sunan, sürdürülebilirlik hedeflerini destekleyen ve orta seviye güç segmentindeki boşluğu dolduran bir Green Premium ürünüdür.”

Yeni Galaxy VL’nin Temel Faydaları:

• İleride büyüyebilmek için alanı maksimize edin: Galaxy VL sınıfının en kompakt ürünüdür ve 0.8 m2 ile sektör ortalamasından yüzde 50 daha kompakt olduğu için değerli veri merkezi bina ve IT alanlarına yer açar. Ayrıca, Galaxy Lityum-iyon Batarya Dolapları sayesinde VRLA batarya çözümlerine kıyasla yüzde 70’e varan toplam yer tasarrufu sağlar.

• Paradan tasarruf edin: Galaxy VL’nin modüler ve ölçeklenebilir platformu büyüdükçe ödemenizi sağlayarak sermaye harcamaları, işletme maliyetleri, enerji tüketimi ve toplam sahip olma maliyetini azaltır. Gücü 200’den 500 kW’a 50 kW’lık adımlarla anında ve ek ayak izi olmaksızın ölçeklendirin.

• Sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşın: ECOnversion modunda yüzde 99 verimlilik sunarak enerji tasarrufları sayesinde yatırımın iki yıl içinde tamamen geri dönüşünü sağlar (26.280 EUR yılık enerji tasarrufları). Bir Schneider Electric Green Premium ürünü olarak uzun ömürlü Lityum-iyon bataryaları seçeneğine sahiptir.

• EcoStruxure Sayesinde Yüksek Güvenilirlik : Galaxy VL, Schneider Electric’in açık ve birlikte çalışan, IoT özellikli sistem mimarisi ve platformu olan EcoStruxure’a bağlandığında veri merkezi operatörleri EcoStruxure™ IT yazılım ve hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Bu EcoStruxure teklifleri müşterilerin her yerde ve her zaman 7/24 kendi IT altyapılarını izlemeleri, yönetmeleri ve modellemelerini ve servis desteği almalarını sağlar.

Galaxy VL dünya çapında sunulmakta olup doğrudan Schneider Electric’ten satın alınabilir. Ayrıntılar için bu web sayfasını ziyaret edin.

EcoStruxure Hakkında

EcoStruxure™ açık, birlikte çalışabilir, IoT özellikli bir sistem mimarisi ve platformudur. EcoStruxure, tüketicilerimiz için güvenlik, güvenilirlik, verimlilik, sürdürülebilirlik ve bağlanabilirlik etrafında gelişmiş değerler sunar. EcoStruxure, Her Seviyede İnovasyon sunmak için IoT, mobilite, algılama, bulut, analitikler ve siber güvenlik alanlarındaki gelişmelerden faydalanır. Buna Müşteri Kullanım Döngüsü Yazılımı tarafından desteklenen Bağlı Ürünler, Edge Kontrolü ve Uygulamalar, Analitik ve Hizmetler de dahildir. EcoStruxure™ 20.000’in üzerinde geliştirici ve 650.000 hizmet tedarikçisi ve iş ortağının desteğiyle yaklaşık 500.000 tesis ve 3.000 kamu hizmet tedarikçisi tarafından kullanılmakta ve yönetilen 2 milyondan fazla varlığı birbirine bağlamaktadır.

Enerji ve sürdürülebilirlik üzerine danışmanlıktan varlıklarınızın yaşam döngüsünü optimize etmeye kadar tüm konularda iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak hizmetleri dünyanın her yerinde sağlıyoruz. Müşteri odaklı bir kuruluş olarak güvenilir danışmanınız olan Schneider Electric; varlık güvenilirliğinin artırılması, toplam sahip olma maliyetinin iyileştirilmesi ve kuruluşunuzda sürdürülebilirlik, verimlilik ve güvenlik hedefli dijital dönüşümün yürütülmesine yardımcı olmaktadır.

Schneider Electric Hakkında

Schneider’in amacı herkesin enerji ve kaynaklardan en iyi şekilde faydalanmasına yardımcı olmak, süreçleri ve sürdürülebilirliği ilişkilendirmektir. Schneider Electric’te biz buna Life Is On diyoruz.

Misyonumuz Sürdürülebilirlik ve Verimlilikte dijital iş ortağınız olmaktır.

Dijital dönüşümü teşvik etmek amacıyla kullanım döngüsünün tamamında dünya lideri süreç ve enerji teknolojilerini, uç nokta – bulut bağlantı ürünlerini, kontrolleri, yazılım ve hizmetleri entegre ediyor; evler, binalar, veri merkezleri, altyapı ve sektörlerde entegre şirket yönetimini mümkün kılıyoruz.

Global şirketler arasında en yerel olanıyız. Anlamlı Hedeflerimizi, Kapsayıcı ve Güçlendirilmiş değerlerimizi paylaşanlarla işbirliği içinde açık standartları ve ortaklık ekosistemlerini savunuyoruz.

www.se.com

Schneider Electric Sınıfının En Kompakt 3 Fazlı UPS'ini Piyasaya Sundu: Galaxy VL 1