Schneider Electric, Sağlık Altyapısına Yönelik Yenilikçi Çözümler Sunuyor

Schneider Electric, Sağlık Altyapısına Yönelik Yenilikçi Çözümler Sunuyor 1

BASIN BÜLTENİ

·Schneider Electric Sağlık Çözümlerine Yönelik Yenilikçi Ve IoT Özellikli Bir Platform Olan EcoStruxure™ For Healthcare’i Geliştirdiğini Duyurdu.
·EcoStruxure™ For Healthcare, Hastanelere, Kliniklere Ve Bakımevlerine Pratik, Verimli Ve Kârlı Bir Şekilde Dijital Dönüşüm Fırsatları Sağlıyor. Böylece Hasta Sağlığı Ve Bakımında Mükemmel Sonuçlar Elde Etmek Mümkün Oluyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, yenilikçi ve IoT özellikli, sağlık altyapı çözümü EcoStruxure™ for Healthcare’i sektöre sundu. Platform, hastaneler, klinikler ve bakımevlerinin dijital dönüşümle operasyonel ve enerji verimliliğini artırmalarına olanak sağlıyor. Aynı zamanda hasta güvenliği, konforu ve memnuniyetini sağlamak için acil servisten özel odalara kadar her alanda kullanılabiliyor.

Giderek artan talep, bütçe kesintileri, yeni dijital teknolojiler ve güvenli-sorunsuz hasta bakımı ihtiyacı IoT temelli bir sağlık altyapısının kurulmasını gerektiriyor. Güvenlik, güvenilirlik, bağlanabilirlik, verimlilik ve sürdürülebilirlik sağlayan Schneider Electric çözümleri ile hastanelerin başarılı bir şekilde çalışmaları garanti altına alınıyor.

EcoStruxure™ for Healthcare’in mevcut ihtiyaçlara yeni nesil çözümler sunduğunu belirten Schneider Electric Bina Segmenti Başkanı Michael Sullivan; “Her bir sağlık tesisini, en önemli unsuru hastalar olmak üzere dinamik bir ekosistem olarak değerlendiriyoruz. Bu ekosistemi en etkili şekilde yönetmek için geliştirdiğimiz çözümlerimizle uçtan uca bağlantılı sağlık sistemleri geliştirmek mümkün. Böylece doktorlar, hastanın eksiksiz elektronik dijital kaydına anında ulaşabiliyor ve sağlık personeli hastanın ve klinik ekipmanının yerini gerçek zamanlı olarak biliyor. Birbiriyle bağlantılı ve gereken hasta bilgilerini gereken zamanda sağlayan sistemler üzerine kurulu bu tesis altyapısıyla hasta bakımında hayati önem taşıyan farklar yaratıyor. Ayrıca değişen ihtiyaçlara hızla yanıt verebilmek üzere tüm çözümlerimizi ölçeklenebilir ve esnek yapılarda sunuyoruz. Bu sayede sağlık çözümlerimiz bugün olduğu gibi gelecekte de sağlık kurumlarının en güçlü destekçisi olmaya devam edecek” dedi.

EcoStruxure çözümleri şimdi sağlık alanında

Güvenlik, güvenilirlik, verimlilik, sürdürülebilirlik ve bağlanabilirlik açısından yüksek değer sunan IoT özellikli, açık ve birlikte çalışmaya uygun bir Schneider Electric sistem mimarisi olan EcoStruxure; Bina, Veri Merkezi, Sanayi ve Altyapı olmak üzere dört alana hizmet veriyor. EcoStruxure, “Haberleşmeli Ürünler”den yerel seviyede “Edge Control” yönetimiyle Uygulamalara, Analitiklere ve Servis Hizmetlerine kadar “Her Seviyede Yenilikçilik” sunmak için IoT, mobilite, algılama, bulut, analitikler ve siber güvenlik alanlarındaki teknolojilerden faydalanıyor. EcoStruxure, şimdiye dek toplamda 9.000 sistem entegratörünün desteğiyle 450.000’den fazla kurulumda 1 milyardan fazla cihazın bağlanmasında kullanıldı.

Bilgi Teknolojileri ile Operasyonel Teknolojiler arasında köprü işlevi gören EcoStruxure, verileri kullanarak maksimum değer sağlıyor. Özellikle, verilerin eyleme geçirilebilir zekaya dönüştürülmesine ve daha iyi kararlar alınmasına yardımcı oluyor. Enerji, otomasyon ve yazılımı bir araya getiren EcoStruxure, IoT’nin potansiyelinden de tam olarak faydalanıyor.

EcoStruxure™ for Healthcare ile sağlık tesisleri dijital dünyada rekabet edebilir hale geliyor. Çözüm içerisinde kritik gücü izleyen ve koruyan, hasta için konfor sağlayan ve hasta memnuniyetini artıran haberleşmeli ürünler, personel için veri derleyen ve görüntüleyen, her zaman ve her yerde doğru kişi için doğru bilgileri sağlayan yerel seviyede “Edge Control” yönetimi teknolojileri ve önleyici bakım ve ekipman yönetimi, enerji ve sürdürülebilirlik raporları ve iş akışı verimliliği gibi akıllı işlevler sağlayarak verileri bir sonraki aşamaya taşıyan uygulamalar, analitikler ve hizmetler bulunuyor.

Bu sayede Schneider Electric’in sağlık kurumlarına güçlü bir çözüm portföyü sunuyoe;

  • Büyük sağlık tesisleri için, sade ve kolay kullanımlı ara yüzler aracılığıyla operatörlere tesis altyapısının yönetiminde yardımcı olan bütüncül bir yazılım paketi
  • Aydınlatma, HVAC, yangın sistemleri ve elektrik dağıtımı verilerinin toplanmasını, analiz edilmesini ve yönetilmesini mümkün kılan, entegre bina verilerini otomasyon seviyesinde değerli iş verilerine dönüştüren bina yönetimi çözümleri
  • Dijital elektrik dağıtım panoları ve anahtarlama donanımı içeren, enerji izleme ve dijital hizmetler sağlayan, 7/24 enerji sağlayarak hasta emniyetini garanti eden, hastane verimliliğini artırmak ve tesis bakımını optimize etmek için gereken eyleme dönüştürülebilir verileri sağlayan enerji yönetimi çözümleri
  • Kritik sistemleri ve bağlantılarını koruyan hem esnek hem de güvenilir bir IT ekosistemi için IT yönetimi
  • Sağlık tesisi ortamında hasta, personel ve ziyaretçileri korumak için güvenlik yönetimi
  • Sağlık tesisi altyapısının tamamında devam eden operasyonları korumak için yaşam döngüsü servis hizmetleri