Schneider Electric, Danfoss Ve Somfy Güçlerini Birleştiriyor

Schneider Electric, Danfoss ve Somfy; konutlar, orta ölçekli binalar ve otellerde tüm cihaz ve sistemler arasında esnek bağlanabilirliği sağlamayı ve hızlandırmayı amaçlayan bir Bağlantı Ekosistemi oluşturmak üzere iş ortaklığı kurduklarını duyurdular. Açıklık ve birlikte çalışabilirlik taahhüdü ile üç şirket, 300 yıllık inovasyon ve uzmanlıklarını, güvenilir kurulumcularıyla birlikte, sektörün en büyük global ağında birleştiriyor.
Bu ortaklık, entegrasyonu kolay ve birlikte hiç sorunsuz çalışan çözümler sunarak akıllı evler ve akıllı binaları bir üst seviyeye taşıyor.
İlgili bağlantı çözümlerinin nitelikli kurulumcular tarafından destekleniyor olması, bu çözümlerin son kullanıcıda uygulanmasını kolaylaştırıyor.
2020 itibariyle 8,4 Milyar bağlantılı cihazdan oluşacağı tahmin edilen global pazar hızla büyüyor. 2016 yılında ABD’deki hanelerin %17’sinden azı herhangi bir akıllı ev sistemine sahipti ve Avrupa’da ise bu oran %4’ten azdı. Bunların çoğu tek uygulamalı cihazlardı.

Akıllı sistemlerin yaygınlaşmasını zorlaştıran konu, kurulumun basit, güvenilir, birlikte çalışabilirlik ve satış sonrası destekten yoksun olduğu konusundaki algıydı. Kurulum kalitesi de özellikle kurulum işlemi son kullanıcıların veya vasıfsız kurulumcuların eline bırakıldığında bir sorun haline gelmekteydi.

Schneider Electric, Danfoss ve Somfy, büyük sektör oyuncularının bir araya gelerek, kolayca çalışan verimli çözümler sunmalarının zamanının geldiğine inanıyor. Bu ortaklık aracılığıyla üç global lider, aydınlatma, ısıtma ve panjur kontrolü alanlarındaki uzmanlıklarını birleştiriyor ve bu ortaklığı uzman kurulumculardan oluşan ve müşterilerin yakınında bulunan profesyonel kurulumcu ağı ile destekliyor.

En Iyi Uygulama Uzmanlıkları Bir Araya Geliyor

Danfoss Isıtma Bölümü Başkanı Lars Tveen; “Kapsamlı profesyonel kurulumcu ağımız tarafından desteklenen aydınlatma, ısıtma ve panjurları tek bir sistem üzerinden kontrol etme becerisi, sektördeki toplam 300 yılı aşkın liderliği bir araya getirerek sunabileceğimiz gerçek bir uzmanlıktır. Son yıllarda, HVAC ekipmanları, erişim kontrolü, kapı giriş sistemleri ve ses-video alanlarında diğer uygulama liderleri ile yüksek düzeyde uyumluluk geliştirdik. Diğer oyuncular arasındaki etkileşimi daha da pekiştirmenin ve uygulamalarımız için sorunsuz ve basit entegrasyon sağlamanın vaktinin geldiğini düşünüyoruz” dedi.

Eğitimli Profesyonel Kurulumculardan Oluşan Geniş Ağ

Somfy CEO’su Jean-Guillaume Despature ise: “Uzun yıllar boyunca dünyanın dört bir yanından 300.000’in üzerinde entegratörü içeren çok büyük bir kurulumcu ağı geliştirdik. Yakın ve günlük etkileşimler sayesinde entegratörlerimizle aramızda karşılıklı güven ve anlayış üzerine kurulu ilişkiler geliştirdik. Bu entegratörler için markalarımız, güvenilirliği, kullanım kolaylığını ve etkili teknik desteği simgelemektedir. Buna ek olarak üç firmanın kanal iş ortağı programları da, yani Schneider Electric EcoXperts, Somfy Experts ve Danfoss kurulumcuları, kanallarımız arasında bağlantı uzmanlığı oluşturmaya ve geliştirmeye devam etmemizi sağlayan mükemmel platformlardır” şeklinde konuştu.

Açıklık Ve Birlikte Çalışabilirlik

Schneider Electric Bina ve IT İş Kolu Başkan Yardımcısı Philippe Delorme de iş birliğine dair şu açıklamada bulundu: “Daha şimdiden çekirdek uygulamalarımızı temel alan kurulu platformlar oluşturduk ve Schneider Electric Wiser, KNX, C-Bus, Danfoss Link™ ve Somfy TaHoma ile önemli başarılar elde ettik. Açıklık ve birlikte çalışabilirlik kavramlarına inanıyoruz. Bağlantı protokolleri ve platformlar halen oldukça çeşitli. Tüm temel haberleşme protokollerini içeren ve tüm yeni kullanıcı arayüzleri ve ses kontrolörleri ile uyumlu olan teknolojik bilgi tabanını oluşturduk. Ayrıca eski platformlarımızla uzun vadeli uyumluluk taahhüdünü de sürdürüyoruz.”

Bu ortaklık kapsamında; Schneider Electric, Danfoss ve Somfy, açık bir ekosistem geliştirmek amacıyla teknoloji stratejilerini uyumlu hale getirecek ve ürünlerinin kontrolör düzeyinde veya API’ler (Uygulama Programlama Arayüzü) aracılığıyla bulut düzeyinde sorunsuz bir şekilde birlikte çalışabilir olmasını sağlayacak.

Somut faydalar sağlamak hedefiyle müşterinin beklentilerine yönelik çözümler sunuluyor

Bağlanabilirlik sadece, pazarın belirli sektörlerinde hedeflenen müşterilerin beklentilerini karşılaması durumunda mantıklıdır. Bu amaçla üç şirket, farklı uygulamalarının basit ve sorunsuz entegrasyonunu içeren özelleştirilmiş çözümleri gözden geçirmek ve tasarlamak için birden fazla pazarda yer alan iş ortakları ile iş birliği yaptı. Bu durum sistem entegratörlerine gerçek bir katma değer sunmanın yanı sıra son kullanıcılar için de enerji verimliliği, konfor ve sağlık, güvenlik ve kullanım kolaylığı gibi önemli faydalar sağlıyor.

Bu üç şirket, kurulumcularını, bağlanabilirliği günlük faaliyetlerinde desteklemeleri için eğitmeyi taahhüt ederek müşterilerin ihtiyaç ve gereksinimlerini karşılayacak çözümlere sahip olmalarına yardımcı oluyor.

Bu Ekosistemin, Almanya’da gerçekleştirilen Light+Building 2018 fuarında tanıtılan ilk üç kullanım pazarı ise şunlar:

  • Entegre konuk odası yönetimine sahip oteller
  • Sorunsuz bir entegre sistem içinde bir araya getirilmiş, sınıfının en iyisi otomasyon olanaklarına sahip lüks konut segmenti
  • Hazır akıllı ev elektrik panoları kullanılarak kapsamlı konut yenileme / renovasyon çalışmaları

Bu iş birliğiyle, sistemlerin sorunsuz entegrasyonu sonucu mükemmel bir konuk deneyiminin yanı sıra müşteri konforu ve sağlığını etkilemeden optimum enerji kullanımı sunuluyor. Çözüm ayrıca, otel tesisi yöneticilerinin her şeyi tek bir entegre sistem üzerinden kontrol etmelerine olanak tanıyor.

Sistem entegratörleri içinse Schneider Electric konuk odası çözümünün Somfy ve Danfoss çözümleri ile birlikte devreye alınması oldukça kolay. Bu çözümler, test edilen, onaylanan ve belgelenen “kullanıma hazır” mimarilerle destekleniyor.

Benzersiz Bir Müşteri Deneyimi

Yarattıkları ekosisteme alanında lider iş ortaklarını dahil etmeyi amaçladıklarını ifade eden Delorme, “Büyük sektör oyuncuları olarak bizlerin, bağlanabilirliği hızlandırmak için birlikte çalışmaya başlamamızın zamanının geldiğine inanıyoruz. Amacımız müşteriler için değer yaratmaktır.

Hedefimiz, müşterilerimiz için global bir entegre çözüm tedarikçisi olmaktır. Bu hedef, sorunsuz bir şekilde birlikte çalışan çözümler geliştirmek üzere diğer uygulama liderleriyle yakın iş birliği yapılmasını gerektiriyor. Bu Ekosistemde bize katılacak, bağlanabilirliğin geleceğine dair vizyonumuzu paylaşan yeni iş ortaklarının dikkatini çekmeyi ve hali hazırda yarattığımız ivmeyi arttırmayı hedefliyoruz.

Satış öncesi ve satış sonrası sağlanan uzmanlık ve uygulamalı destek sayesinde farklı pazar ve coğrafyalar için farklı çözümler geliştirirken, benzersiz bir müşteri deneyimi sunmayı taahhüt ediyoruz” dedi.

Bağlanabilirlik Ekosistemi

Dinamik bir iş ortaklığı

Schneider Electric, Danfoss Ve Somfy Güçlerini Birleştiriyor 1

Schneider Electric Hakkında
Schneider Electric; Evler, Binalar, Veri Merkezleri, Altyapı ve Sanayi Tesislerinde Enerji Yönetimi ve Otomasyonun Dijital Dönüşümü alanında lider bir firmadır.

100’den fazla ülkede global varlığa sahip olan Schneider, Orta Gerilim, Alçak Gerilim ve Güvenli Enerji alanlarına yönelik Enerji Yönetiminde ve Otomasyon Sistemlerinde tartışmasız liderdir. Enerji, otomasyon ve yazılımı bir araya getirerek entegre verimlilik çözümleri sunarız.

Global ekosistemimizde, gerçek zamanlı kontrol ve operasyonel verimlilik sağlamak üzere en büyük İş Ortakları, Entegratör ve Geliştirici Toplulukları le işbirliği yapıyoruz.

Harika çalışanların ve iş ortaklarının Schneider’i harika bir şirket yaptığına ve İnovasyona, Çeşitliliğe ve Sürdürülebilirliğe olan bağlılığımızın her yerde, herkes için ve her zaman hayatın devam etmesini sağladığına inanıyoruz. Schneider’de buna ‘Life Is On’ diyoruz.

Www.Schneider-Electric.Us

Somfy Hakkında
Yaklaşık 60 ülkede faaliyet gösteren bir Fransız şirketi olan SOMFY, dünya çapında satılan 150 milyondan fazla motorla ev ve binalarda otomatik açma/kapama kontrolünde bir dünya lideridir. SOMFY, bağlantılı ev için yenilikçi ev otomasyonu çözümleri sunan, insanların konfor, güvenlik ve enerji tasarrufu açısından ihtiyaçlarını karşılayarak yaşam ortamlarını dönüştürmelerine yardımcı olan global ve birlikte çalışmaya uygun ev otomasyonu teklifine öncülük etmektedir. Www.Somfy.Com

Danfoss Hakkında
Danfoss, yarının dünyasında daha azıyla daha fazlasının yapılmasını sağlayan teknolojiler üretir.

Altyapı, gıda arzı, enerji verimliliği ve iklim dostu çözümlere yönelik artan ihtiyacı karşılıyoruz. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz soğutma, iklimlendirme, ısıtma, motor kontrol ve mobil makineler gibi alanlarda kullanılmaktadır. Ayrıca yenilenebilir enerji alanının yanı sıra şehirler ve kentlerde yaşayan topluluklar için bölgesel ısıtma altyapısı alanında da faaliyet gösteriyoruz. Yenilikçi mühendislik çalışmalarına 1933 yılında başlayan Danfoss, bugün 25.000’den fazla çalışanıyla 100’den fazla ülkede müşterilerine hizmet veren bir dünya lideridir.

Kurucu aile tarafından yönetilen özel bir şirketiz. Hakkımızda daha fazla bilgi için Www.Danfoss.Com