Schneider Electric, Bahçeşehir Üniversitesi Öğrencilerini Tam 10 Yıldır Geleceğe Hazırlıyor

Schneider Electric, Bahçeşehir Üniversitesi Öğrencilerini Tam 10 Yıldır Geleceğe Hazırlıyor 1

BASIN BÜLTENİ

Schneider Electric, Bahçeşehir Üniversitesi Öğrencilerini Tam 10 Yıldır Geleceğe Hazırlıyor
·Schneider Electric, Bahçeşehir Üniversitesi CO-OP (Cooperative Education) Inisiyatifi Kapsamında Gençlerin Gelişiminde Rol Alıyor.
·2009 Yılından Bu Yana Schneider Electric Çalışanlarının Uzmanlığı Ve Rehberliğiyle Verilen Derslerle Öğrenciler, Yeni Iş Dünyasının Gereklilikleri Konusunda Farkındalık Ve Yeteneklerini Dünyanın Sürdürülebilirliği Için En Iyi Şekilde Kullanabilecek Bilgi Ve Tecrübe Kazanıyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Bahçesehir Üniversitesi’nin iş dünyası iş birliğine dayalı eğitim modeli CO-OP (Cooperative Education) kapsamında 2009 yılından bu yana öğrencilere rehberlik ediyor. Schneider Electric’in uzmanlığı ve profesyonel kadrosuyla hazırlanan dersler, üniversitenin farklı bölümlerinden gençlere geleceği şekillendiren konularda bilgi ve iş hayatı deneyimi yaşatıyor.

Bugünün ve geleceğin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanan Schneider Electric dersleri, şirketin küresel deneyiminden yararlanmak isteyen gençlere özel bir fırsat sunuyor. Öğrenciler, dijital dönüşüm, Nesnelerin İnterneti, enerji verimliliği, eko-tasarım, Endüstri 4.0 gibi kritik alanlarda bilgi ve tecrübe kazanıyor.

Bununla birlikte CO-OP ile öğrencilere lisans eğitimi sırasında bir işyerinde çalışmasına dayalı bir eğitim sunuluyor. Böylece bölümünde başarı sağlamış öğrenciler, Schneider Electric ve iş ortağı olan firmalarda çalışma tecrübesi kazanıyorlar.

2018-2019 döneminde derslere katılan Elektrik Elektronik Mühendisliği son sınıf öğrencisi Tamay Aydın; “Schneider Electric bizlere önemli sorduğumuz ve merak ettiğimiz konularda rehber oluyor. Bu derslerde sadece yeni nesil teknolojiler ve sürdürülebilir dönüşüm hakkında deneyim kazanmakla kalmıyoruz aynı zamanda kurumsal dünyayı tanıma şansı da yakalıyoruz. Dersleri sunan uzmanların yakın ilgisi sayesinde de bu dersler farklı bölümlerden pek çok arkadaşımın tercihi oluyor” dedi.

Lisans düzeyinde üniversitenin herhangi bir bölümüne kayıtlı, çalışmak isteyen öğrenciler, CO-OP yapmak üzere CO-OP Direktörlüğü’ne başvurabiliyor. Başvuru koşullarını sağlayan adaylar CO-OP Direktörlüğü tarafından bir hazırlıktan sonra belirlenen departmanda en az 3 en fazla 9 ay süren çalışma hayatına başlamış oluyor. Her CO-OP dönemi tek seferlik ve kesintisiz sürüyor.