Şantiye Eğitim Programı Yakında Başlıyor

Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği (MTMD) ve Makine Mühendisler Odası (MMO) İstanbul Şube iş birliği ile Şantiye Eğitim Programı gerçekleştirilecektir. Eğitim programı boyunca sektör duayenleri, sözleşmesi yapılan bir projenin şantiye kurulumundan teslim sürecine kadar gerçekleşen aşamalar ile ilgili bilgi ve tecrübelerini paylaşacaktır. Eğitmenler arasında Ersin GÖKBUDAK, İsmet MURA, Hüseyin ERDEM, İbrahim BİNER ve Barış ŞEVKETBEYOĞLU yer almaktadır. Üç hafta ara ile toplam 5 (10 ders) eğitim ile tamamlanacak programın her sunumu 45 dakikalık iki oturumdan oluşmaktadır. Online olarak yapılacak eğitimin sonunda %70 devam sağlayan katılımcılara katılım sertifikası verilecek, sertifika sahipleri MTMD web sitesinde paylaşılacaktır.

Şantiye Eğitim Programı Kayıt Linki:

https://forms.gle/aPDpYK2dcfZRGBaR7

Şantiye Eğitim Programı ücretsiz eğitim olup, katılanlara Katılım Belgesi e-posta yoluyla gönderileceğinden, Ad Soyad ve E-Posta adreslerinin düzgün ve net bir şekilde girilmesi önemlidir.

Şantiye Eğitim Programı

1. Eğitim: Şantiye Oluşumuna Yönelik Hazırlık Metodolojisi

Konuşmacı: Ersin GÖKBUDAK Tarih: 15.03.2022 Saat: 14:00

Eğitim İçeriği: Sözleşmesi gerçekleşen bir proje ile ilgili olarak sözleşme imzaları sonrası, merkez aksiyonları, organizasyon, ön planlama, işgücü planlaması ve seçimleri, mobilizasyon, dokümantasyon ve bilgi aktarımları.

2. Eğitim: Şantiye Süreci 1

Konuşmacı: İsmet MURA Tarih: 05.04.2022 Saat: 14:00

Eğitim İçeriği: İş programının yapılması, yapım yöntemleri (Method Statement) hazırlanması, diğer disiplinlerle koordinasyon, Shop-drawing, malzeme onay dosyalarının hazırlanması ve stok kontrolü (şantiyeye malzeme inmesi, depolanması, depodan sahaya sevk, vs.) hakkında bilgilendirme.

3. Eğitim: Şantiye Süreci 2

Konuşmacı: Hüseyin ERDEM Tarih: 26.04.2022 Saat: 14:00

Eğitim İçeriği: İmalat-montaj, İmalat ara aşama testleri, İmalattaki uygunsuzluklar ve bunların giderilmesi, saha kalite kontrol, raporlama, ataşmanların alınması, hak ediş hazırlanması ve faturalama süreci.

4. Eğitim: Şantiye Süreci 3

Konuşmacı: İbrahim BİNER Tarih: 17.05.2022 Saat: 14:00

itim İçeriği: İmalatların bitimi ile geçici kabul arasındaki işler, Flushing, TAD, Devreye Alma.

5. Eğitim: Şantiye Teslimi

Konuşmacı: Barış ŞEVKETBEYOĞLU Tarih: 07.06.2022 Saat: 14:00

Eğitim İçeriği: Geçici kabul, As-Builtlerin hazırlanması, işletme-bakım manuellerinin hazırlanması, kesin hesap, iş bitirme belgesi.