Prysmian Kablo Türkiye’nin İlk Online Kablo Eğitimi İle Binlerce Kişiye Ulaşıyor

Prysmian Kablo Türkiye’nin İlk Online Kablo Eğitimi İle

Binlerce Kişiye Ulaşıyor

Türk kablo sektörünün öncü firması Türk Prysmian Kablo, 2015 yılında Türk kablo sektörünün gelişimine katkı olarak hayata geçirdiği kablo eğitimleriyle 2.000’i aşkın kişiye ulaştı. Ücretsiz Online Kablo Eğitimi’ne; başta öğrenciler, akademisyenler, elektrik alanında çalışan mühendisler, teknisyenler, teknikerler ve proje tasarımcıları olmak üzere dileyen herkes Türk Prysmian Kablo’nun web sitesi üzerinden katılabiliyor.

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo, kablo sektöründe çalışanlara katkı sunmak amacıyla hayata geçirdiği online eğitim projesi 4 yıldır aralıksız devam ediyor. 2015 yılında başlayan eğitimlerle 2.000’i aşkın kişiye ulaşıldı.

Türkiye’nin ilk online kablo eğitimi

Online kablo eğitimi ile mesleki gelişim fırsatı sunduklarını belirten Türk Prysmian Kablo Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Tamer Yavuztürk, ‘‘2015 yılından bu yana sürdürdüğümüz online kablo eğitimlerimiz ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Katılımcı sayımız günden güne artıyor. Teknolojinin her konuda çözüm ortağı olarak önümüze çıktığı bu dönemde, internet ile en uzak noktaya bilgi ulaştırabilmek, ürünlerimiz ve yeni teknolojiler hakkında bilgiler verebilmek ve kablolar hakkındaki bilgi seviyelerini biraz olsun artırabilmek bizler için gurur verici. Türk Prysmian Kablo olarak, sektörde bir ilk olan ve ücretsiz olarak sunduğumuz eğitim ile daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Eğitim içeriğinde kablo ile ilgili her şey var

Online Kablo Eğitimi, kablolar hakkında temel bilgiler, kabloların uygulama alanları, malzeme teknolojileri, genel kablo yapısı, yangın performans testleri, kablo ve makara kullanımı, Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR) ve fiber optik kablolar olmak üzere 8 modülden ve bir sınavdan oluşuyor. Sınavda başarılı olan katılımcılar, eğitim sonrasında katılım belgesi almaya hak kazanıyor. Online Kablo Eğitimi’ne; öğrenciler, akademisyenler, öğretmenler, elektrik mühendisleri, elektrik teknisyenleri, elektrik teknikerleri ve proje tasarımcıları başta olmak üzere dileyen herkes, dilediği zaman Www.Prysmiangroup.Com.Tr adresinden ücretsiz olarak katılabiliyor.

Prysmian Kablo Türkiye’nin İlk Online Kablo Eğitimi İle Binlerce Kişiye Ulaşıyor 1