Prysmian Group’tan Yeni Ve Çevreci Genel Merkez Binası

Prysmian Group’tan Yeni Ve Çevreci Genel Merkez Binası 1

BASIN BÜLTENİ

Prysmian Group’tan

Yeni ve Çevreci Genel Merkez Binası

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Milano’daki yeni genel merkezi, tasarımıyla ve çevreye olan katkısı ile dikkat çekiyor. Genel merkez; elektrikli araç istasyonları, atık ayrıştırma alanı, yazıcı istasyonları, seraları ve güneş panelleriyle yenilenebilir enerji ve sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor.  

Milano’da bulunan genel merkezini yeni yerine taşımak üzere 2011 yılında harekete geçen Prysmian Group, bugün, yeni genel merkezinin 13 bin 200 metrekarelik bölümünde kurduğu son teknoloji, modern ofisleri ile çalışanları için hem çevreci hem de verimli ve keyifli bir çalışma ortamı yaratıyor.

Platinum LEED sertifikası

Prysmian Group’un yeni genel merkez binası üç bloktan oluşuyor. Bu bloklar içerisinde yer alan ve açık alan düzenine sahip ofisler birbirlerinden, doğal bir ışıklandırma da sağlayan biyoiklimsel seralarla ayrılıyor. Genel tasarım içerisinde dikkat çeken üç kat yüksekliğindeki camlı alanlar sayesinde, ofislerin içerisi ve dışarısı arasında direkt bağlantı kurulabiliyor. Çok sayıda yeşil alanın ve mola yerlerinin olduğu genel merkezde 700 çalışma ünitesi, 180 koltuklu bir oditoryum ve toplam 700 kişilik 100 toplantı odası bulunuyor. Çevreci bakış açısına uygun olarak güneş panelleriyle donatılan merkez, en yüksek sertifika seviyesi olan Platinum LEED sertifikası ile dikkat çekiyor.

Genel merkez, eski Ansaldo sanayi alanı sınırlarına dahil olan Bicocca bölgesinde bulunuyor. Şehrin sanayi geçmişinin izlerini taşıyan Bicocca bölgesi, günümüzde radikal bir dönüşüm geçirerek çağdaş bir görünüme kavuşuyor. Bu bölgenin kentsel yenilemesi hala devam ediyor ve Milano’nun en hızlı gelişen yerlerinden biri olarak öne çıkıyor. Prysmian Group’un yeni genel merkezinin bu bölgede yer alması da bölge gelişimine büyük katkı sağlıyor.

Prysmian Group çevreye verdiği önemden ve yenilikçi teknolojilerin akıllı kullanımından ilham alıyor. Yenilenebilir enerjiye bağlılığın yaşayan bir örneğinin hayalini kuran Prysmian Group yeni genel merkezinde tüketilen enerjiyi üretebilmek için kullanabileceği tüm alanlardan faydalanıyor. Merkezde kağıt tüketimi, kullanılan yeni dijital araçlar ve sınırlı sayıdaki yazıcı istasyonları sayesinde, yaklaşık üçte iki oranında düşüyor. Tüm bunların bir sonucu olarak Prysmian Group, çevreyi korumaya, “plastiksizlik” kültürüne ve dönüşüme olan bağlılığı artırmayı başarıyor.

Çöp kutusuz ofisler

Yılda 800 Mwh güneş enerjisi üretilmesine olanak sağlayan ve 3 bin 700 metrekare alan üzerinde yer alan güneş panelleriyle dikkat çeken merkezde, ayrıca, 2 sera, 10 elektrikli araç şarj dolum istasyonu, 20 atık ayrıştırma merkezi ve 0 çöp kutusu bulunuyor. Çevreci bir çalışma ortamına sahip merkezde 390 bin metre enerji kablosu ve 230 bin metre data kablosu kullanılıyor. Gerçekleştirilen yenilikler ile yüzde 64 oranında kağıt kullanımında azalma gözlemlenen Prysmian Group’un yeni genel merkezi akıllı mimari yapısı ve en yeni teknoloji ürünlerinin çalışma yöntemleri ile öne çıkıyor. Prysmian Group, çevresel çalışma yöntemlerinin sürekliliğini sağlamaya, alanların kullanım şeklini geliştirmeye ve yeniden tanımlamaya, bu sayede verimli büyüme sağlayarak yeniliğin öncüsü konumunda yer almaya devam ediyor.