Prysmian Group, Sürdürülebilirlik Haftası Kapsamında Onlarca Panele Ev Sahipliği Yapacak

Prysmian Group, “Sürdürülebilirlik Haftası” etkinliklerine başladı. Türk Prysmian Kablo’nun bulunduğu MEAT Bölgesi’nin de aktif olarak yer alacağı organizasyon, 20-24 Haziran tarihleri arasında
online olarak gerçekleştirilecek.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya lideri Prysmian Group, Sürdürülebilirlik Haftası 2022 (Sustainability Week) kapsamında, küresel çaptaki etkinlikler dizisine başlıyor. 20 – 24 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Sürdürülebilirlik Haftası webinar etkinliğinin ana teması “Çevre ve Yerel Topluluklarla Bağları Güçlendirmek” olacak.

Haftanın her günü olmak üzere toplam 22 panel içeren etkinlikte, bölge liderleri iklim, sosyal sürdürülebilirlik ve inovasyon konularında söz alacak. Yenilenebilir kaynaklara geçiş, karbonsuzlaştırma ve küresel enerji özerkliğinde şebeke bağlantılarının çok önemli olduğu inancı üzerine inşa edilen etkinliğe, Prysmian Group CEO’su Valerio Battista da katılacak.

İnteraktif panellerde yerel deneyimler paylaşılacak

Sürdürülebilirlik Haftası boyunca çeşitli ülkeler, toplumsal, kültürel ve sosyal sürdürülebilirlik hakkında görüş alışverişinde bulunacak. Prysmian Group’un çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık, dijital katılım, topluluk güçlendirme, çalışan katılımı ve beceri geliştirme alanlarındaki vizyon, deneyim ve hedefleri paylaşılacak. Prysmian Group’un yerel bazda uygulanan sürdürülebilir uygulamalara yönelik taahhütlerini ve inisiyatiflerini sunacağı paneller serisinde; şirket vizyonu ve iş ortaklarının öncelikleri aktarılacak. Ayrıca Prysmian Group’un sürdürülebilirlik konusunda izlediği iş trendleri ve stratejiler hakkında kapsamlı bir güncelleme yapılacak.

Tüm etkinliklerin interaktif olacağı ve paydaş katılımının da sağlanacağı program; aynı zamanda şirketin iş ortaklarının bakış açılarını, ihtiyaçlarını ve beklentilerini anlamayı amaçlıyor.

Milano’daki genel merkezin yanı sıra Türkiye, Hindistan ve Umman’ın dahil olduğu MEAT Bölgesi ve dünya genelindeki diğer bölgesel ofislerin üst yöneticileri, sürdürülebilirlik stratejilerine ilişkin yol haritalarını ve uygulama örneklerini paylaşacak. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu MEAT Bölgesi panelleri 22, 23 ve 24 Haziran tarihlerinde düzenlenecek.

Türkiye, dijitalleşme ve inovasyon deneyimini aktaracak

MEAT Sürdürülebilirlik Koordinatörü Senem Tanju’nun moderatörlüğünde gerçekleşecek olan Türkiye paneli, 23 Haziran’da yapılacak. “Prysmian Türkiye’de Sürdürülebilirliği Mümkün Kılan Etkenler Olarak İnovasyon ve Dijitalleşme” başlıklı online panelde, Türk Prysmian Kablo yöneticileri, sunumlarını gerçekleştirecek. Etkinlikte, Türk Prysmian yöneticilerinin yanı sıra Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Finans Muhasebesi Bölümü’nden Prof. Dr. Güler Aras da konuşmacı olarak bulunacak.

“Ne yapıyorsak oyuz. Sürdürülebilirlik bir eylem değil alışkanlıktır” teması ile düzenlenen etkinlikte, Prysmian Group MEAT Bölgesi ülkelerinden Umman ve Hindistan’ın yöneticileri de sürdürülebilirlik ajandalarına dair bilgi paylaşımı yapacak..

Analistler, müşteriler, tedarikçiler, dernekler, üniversiteler, sektör liderleri ve yatırımcılar da dahil olmak üzere birçok farklı şirket ve kuruluşun özel katılım sağlayacağı etkinlik, tüm paydaşlar için değerli bir buluşma ortamı sağlayacak. Etkinliğe katılmak için aşağıdaki bağlantıdan kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz:

https://sw.prysmiangroup.com/

Türk Prysmian Kablo Hakkında

www.prysmiangroup.com.tr