Prysmian Group MEAT Bölgesi Pazarlama ve İletişim Direktörü Tamer Yavuztürk Oldu!

Prysmian Group’ta yeni bir görev ataması yapıldı. Türk Prysmian Kablo Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Tamer Yavuztürk, Orta Doğu, Afrika, Hindistan ve Türkiye’nin de içinde bulunduğu Prysmian Group MEAT Bölgesi Pazarlama ve İletişim Direktörü oldu. Yavuztürk, yeni global görevinde MEAT bölgesinin tüm pazarlama ve iletişim faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo bünyesinde yaklaşık 15 yıldır çeşitli pozisyonlarda görev alan Tamer Yavuztürk global bir göreve atandı. 2014 yılından bu yana Türk Prysmian Kablo Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü olan Tamer Yavuztürk, Prysmian Group MEAT Bölgesi Pazarlama ve İletişim Direktörü oldu.

Yavuztürk, yeni pozisyonunda, Türkiye’deki görevine devam ederken, aynı zamanda Orta Doğu, Afrika ve Hindistan’ı da kapsayan Prysmian Group MEAT Bölgesi’nin tüm pazarlama ve iletişim faaliyetlerinden sorumlu olacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği mezunu olan Tamer Yavuztürk’ün Leicester Üniversitesi’nden MBA-Uluslararası Pazarlama, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden de Finansal Ekonomi yüksek lisansı bulunuyor. 2005 yılında Türk Pirelli’de ürün müdürlüğü görevini üstlenen Yavuztürk, 2009 yılından bu yana Türk Prysmian Kablo’da pazarlama şefi, ihracat bölge müdürü, key account müdürü gibi farklı departmanlarda yöneticilik yaptı.

Yavuztürk, halen Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Kablo Sanayicileri Derneği (KABLODER) Teknik Komite Başkanlığı görevlerini de yürütüyor.

Prysmian Group Türkiye Hakkında
Merkezi 1964 yılından bu yana Mudanya’da (Bursa) olan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. bünyesinde, 2020 yılı sonu itibariyle yaklaşık 520 kişi çalışmaktadır. Türk Prysmian’ın ürün yelpazesi kapsamında, Prysmian ve Draka markaları ile, 220 kV’a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları, demiryolu sinyalizasyon kabloları, asansör sistemleri, stüdyo broadcast kabloları ve özel kablolar bulunmaktadır. Prysmian Group içinde öncelikli bir ihracat merkezi olan ve 2020 yılında toplam 1.802.184.466TL olan cirosunun %37’si ihraç kaynaklı olan Türk Prysmian Kablo, Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmektedir.

Daha fazla bilgi için:

www.prysmiangroup.com.tr