OBO Bettermann 2 Kasım 2013′Te “Aşırı Gerilim Ve Yıldırımdan Korunma” Semineri Gerçekleştirildi.

2 Kasım 2013 tarihinde; ETMD Merkezi Seminer Salonumuzda OBO Bettermann firması tarafından ‘Aşırı Gerilimlerden ve Yıldırımdan Korunma’ konulu seminerimiz gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Seminer süresince sektörde karşılaşılan sorunlar, katılımcılarımızla birlikte tartışılmıştır.

Obo Bettermann firmasından Yıldırımdan ve Aşırı Gerilimden korunma ürün grubu Türkiye Satış ve Marketing Direktörü, Elektrik Mühendisi Serdar Aksoy konuşmasında iç yıldırımlık ve dış yıldırımlık sistemlerinin yanı sıra eş potansiyel sistem ve topraklamanın öneminden bahsetmiştir. Firma olarak IEC 62305 standardına uygu sistem kurduklarını ve izolasyonu ön plana çıkararak Faraday kafesi uygulamalarıyla sektörde fark yaratmaya çalıştıklarını belirttiler. Özel olarak tasarlanan isCon (izoleli yıldırım iniş iletkeni) ile doğru tesisatlar kurduklarının altı çizildi. Serdar Aksoy, yıldırımdan ve aşırı gerilimden bir yapının tam olarak korunabilmesi için dış yıldırımlık sistemi-topraklama-iç yıldırımlık sistemleri ve eş potansiyel sistemin entegre bir şekilde proje aşamasında tasarlanmasının çok önemli olduğunu belirterek konuşmasını tamamladı, ardından meslektaşlarımızdan gelen soruları yanıtladı.

Key Account Manager olarak görev yapan Gökçehan Demirkir ise ‘Elektrik sektöründe yenilikçi çözümler’ konulu konuşmasında Obo Bettermann firmasının diğer ürün grupları ve teknik detayları hakkında üyelerimizi bilgilendirdi.

2014 yılından itibaren kablo taşıma sistemlerinde Türkiye ‘de üretime başlayacak olan Obo Bettermann firması, saç kalınlığından kullanılan malzemelerin kaplamasına kadar konunun teknik detaylarını aktarmaya çalıştılar. Tüm ürün gruplarında toplamda 40.000 artikelle sektörde bulunan firma; temel politikasının kaliteden geçtiğini vurguladı.

Gökçehan Demirkır’da sunum sonrası meslektaşlarımızın özellikle kablo taşıma sistemlerine yönelik sorularını yanıtladı.

OBO Bettermann 2 Kasım 2013′Te “Aşırı Gerilim Ve Yıldırımdan Korunma” Semineri Gerçekleştirildi. 1

OBO Bettermann 2 Kasım 2013′Te “Aşırı Gerilim Ve Yıldırımdan Korunma” Semineri Gerçekleştirildi. 2

OBO Bettermann 2 Kasım 2013′Te “Aşırı Gerilim Ve Yıldırımdan Korunma” Semineri Gerçekleştirildi. 3

OBO Bettermann 2 Kasım 2013′Te “Aşırı Gerilim Ve Yıldırımdan Korunma” Semineri Gerçekleştirildi. 4

OBO Bettermann 2 Kasım 2013′Te “Aşırı Gerilim Ve Yıldırımdan Korunma” Semineri Gerçekleştirildi. 5