Mepa Enerji Sistemleri

Enerji sektöründe 15 yılı aşkın tecrübe ve birikim, 2015 yılında MEPA Enerji Sistemleri San. Ve Tic. Ltd. Şti. çatısı altında gelişime açık ve müşteri odaklı felsefe ile hayata geçmiştir. Temsilcisi olmaktan gurur duyduğumuz Cummins Power Generation markası ile 8. yılına giren MEPA Enerji, başlangıç noktası olan Marmara, Ege, Akdeniz, Ankara ve Adana Bölgeleri dışında, ürün ve mühendislik çözümlerini Ülke dışında farklı kıtalara da taşımayı başarmış, Kazakistan, Türkmenistan ve Özbekistan Cummins temsilciliği ile sektöründe uluslararası bir oyuncu olmuştur.

Kalitesi ve performansı dünyaca bilinen Cummins markası ile anahtar teslim dizel ve gaz motor kojenerasyon santrali kuran MEPA Enerji; müşteri odaklı anlayışı, mühendislik çözümleri ve optimum tasarım kabiliyeti ile 100’ün üzerinde anahtar teslim projeyi başarı ile kurmuş ve teslim etmiştir.

Biogas ve çöp gazı tesislerine mühendislik, anahtar teslim kurulum, işletme ve servis hizmetleri sağlayan MEPA Enerji; 2.8 MWe lisans gücüne sahip Kütahya Çöp Gazı Tesisini 2021 yılında bünyesine katarak sürdürülebilir büyüme hedefini genişletmiştir. Kütahya Biyokütle A.Ş firmamız yıllık 30.000 ton üzerinde karbon geri kazanımı ile ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

MEPA Enerji ; müşteri ve çözüm ortaklarından gelen talepler doğrultusunda GES sektörüne adım atmış ve 2021 yılında MEPA Yenilenebilir A.Ş firması ile bilgi ve tecrübesini müşterilerinin hizmetine sunmuştur.Kısa sürede 80 MW çatı ve arazi GES kurulumu ile sektörde dikkat çeken bir oyuncu haline gelen firma; uzman mühendislik kadrosu ile EPC hizmetinin yanı sıra Huawei Inverter,Battery Storage ve UPS temsilciliği ile müşterilerine geniş ürün gamı ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Grup bünyesinde bulunan 5 firması ve 50 nin üzerinde çalışanı ile gerçekleştirdiği mühendislik, dizayn, tedarik, kurulum ve satış sonrası hizmetler ile MEPA Enerji; müşterilerinin ihtiyaçlarına bugün olduğu gibi yarın da aynı ciddiyet ve azimle hizmet vermeye devam edecektir.

https://www.mepaenerji.com/