Legrand

1990 yılında Bufer Elektrik’ i satın alarak Türkiye elektrik pazarına giriş yapan Legrand Grubu 1992 yılında Gebze’ deki fabrikasını faaliyete geçirdi. 1989 yılında kurulan, Türkiye’nin 19” Rack kabinetler ve aksesuarları, Telekom saha kabinetleri (Dahili/harici ortam), Server ve Data Center Kabinetleri ve IT sektörüne yönelik geniş bir ürün çeşitliliğine sahip sektörün önde gelen firmalarından biri olan Estap markası da 2008 yılında Legrand Grubu bünyesine katılmıştır.

2010 yılında ise Grup, 36 yıllık deneyimiyle kesintisiz güç kaynakları başta olmak üzere GSM ve telekomünikasyon sektöründe kullanılan özel enerji doğrultucular, güneş enerji sistemleri, otomatik ve statik voltaj regülatörleri, IT Hastane Sistemleri ve daha birçok özel ihtiyaca çözüm vererek içinde bulunduğu pazarın lideri olan İnform Elektronik’ i satın almıştır.Inform ve Estap 2015 yılında güçlerini Datakom sektörüne tam ve kapsamlı çözümler sunmak için birleştirmiştir.

Enerji verimliliği konusundaki tecrübesiyle Legrand Grup, Türkiye’deki faaliyetlerini Legrand, İnform, Estap ve İtalya’da anahtar priz pazarında lider olan BTicino markalarıyla sürdürmektedir. Legrand Grup, sürdürülebilir bir büyüme hedefi için, elektrik ve dijital altyapı sistemlerindeki lider konumunu güçlendirip, yenilikçi çözümler sunarak pazarda öncü olmayı hedefliyor. Legrand Grubu, sürdürülebilir bir büyüme hedefi için, elektrik ve dijital altyapı sistemlerindeki lider konumunu güçlendirip, yenilikçi çözümler sunarak pazarda öncü olmayı hedefliyor.

Legrand GRUP

Merkezi Fransa’da bulunan Legrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusun da uzmandır. 180 ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 36 binden fazla çalışanı ve yaklaşık 230 bin farklı ürün referansına sahip Legrand Grup’un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunmaktadır. Konutlar, ticari ve endüstri yel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kesintisiz güç kaynağı, kablo taşıma sistemleri, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunmaktadır.

Elektrik Ürünleri ve Sistemler 

Enerji Dağıtımı ve Koruma Ürünleri 

• Anahtar Priz Serileri 

• Ev Otomasyonu ve İnterkom Sistemleri 

• Yapısal Kablolama Sistemleri ve data center çözümleri 

• Aydınlatma Yönetimi ve Emniyet Aydınlatma Sistemleri 

• Kablo Dağıtım Sistemleri

Legrand, ana uzmanlık alanları olan Konutlar, Ticari ve Endüstriyel yapılar için aşağıdaki çözümleri sunar:

Enerji ve dijital veri dağıtımı 

2. Kablo dağıtım sistemleri 

3. İzleme ve kontrol 

Konutlar, alışveriş merkezleri, oteller, sağlık tesisleri, okullar, data center’ lar gibi tüm bina çeşitlerine uygun özel ürün ve çözümler sunar.

 2018 yılında 6.0 milyar Euro satış yapmıştır. 

• Cironun % 80’i uluslararası satışlardan elde edilmiştir, 

• Satışların % 5’ini İş Geliştirme ve AR-GE faaliyetlerine yatırmıştır. 

• 180’e yakın ülkede ürün satışı ile 90’ın üzerinde ülkede 90’dan fazla ürün ailesindeki 300 bine yakın katalog ürünü, Eliot Prog ramı kapsamında 30’un üzerinde ürün ailesi ve 37 binden fazla çalışanıyla ticari faaliyette bulunmaktadır.

https://www.legrand.com.tr/