Gurur Duyuyoruz! ETMD’nin İlkokul Çağı Çocukları İçin Sosyal Sorumluluk Projesi Olan ‘’Efe ve Derya Okulda’’ Adlı Kitapçık, İkinci Baskısı ve Dağıtımını Gerçekleştirdi.

Efe ve Derya Nasıl Doğdu ?

ETMD 11. Dönem Yönetim Kurulu Üyelerinden ve ETMD Tekirdağ Temsilcisi Sayın Ömer Ramazan Taşkın’ın fikirleriyle gündeme gelen ve 11. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Cemaloğlu’ nun öncülüğünde hayat bulan Efe ve Derya, dernek yayın kurulu üyelerinin katkılarıyla ilk adımlarını attı.

Hazırlanan kitapçık Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği’nin tasarım ve marka patentli yayını haline geldi.

Gurur Duyuyoruz! ETMD’nin İlkokul Çağı Çocukları İçin Sosyal Sorumluluk Projesi Olan ‘’Efe ve Derya Okulda’’ Adlı Kitapçık, İkinci Baskısı ve Dağıtımını Gerçekleştirdi. 1

Dijital olarak 24 Mart 2022 tarihinden itibaren yayında olan; Efe ve Derya Okulda adlı kitapçık, derneğin sosyal sorumluluk projeleri arasında yerini aldı.

ETMD Bizden Haberler Dergisi 100. Özel Sayısı ile ilk baskı ve dağıtımı gerçekleştirdi. 12. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cemil Topak öncülüğünde İkinci baskısı tamamlanan Efe ve Derya Okulda Çorlu Milli Eğitim Müdürlüğünün kıymetli destekleriyle ve üye firmalarımızdan EAE Elektrik Firmasının sponsorluğunda Çorlu’daki tüm ilkokullara dağıtıldı.

Gurur Duyuyoruz! ETMD’nin İlkokul Çağı Çocukları İçin Sosyal Sorumluluk Projesi Olan ‘’Efe ve Derya Okulda’’ Adlı Kitapçık, İkinci Baskısı ve Dağıtımını Gerçekleştirdi. 2

15 bin çocuğumuza ulaşan kitapçığımızla gururluyuz, çocuklar için gerçekleştirdiğimiz bu projemizde elektrik enerjisinin üretim ve tüketim süreçlerinde evlerden, çocuklardan başlayarak farkındalık oluşturmak amacıyla adım atmıştık. Bundan sonraki hedeflerimiz; bir çok ilde dağıtımını gerçekleştirebilmek ve Efe ile Derya’nın diğer serüvenlerine doğru ilerlemek.

Değerli projemizde heyecanımızı paylaşan tüm üyelerimize, meslektaşlarımıza, baskı süreçlerinde her zaman katkı sunan EAE Elektrik’e, içerikte, tasarımda, baskıda emeği geçen herkese minnet duyuyor teşekkür ediyoruz.

Çocuklar ışıktır, yolumuzu aydınlatan..