ETMD, Üyesi Olduğu Türkiye İMSAD’ın Gerçekleştirdiği Üye Dernekler İle Bir Araya Gelerek Sektörel Konuları Değerlendirdiği Toplantısına Katıldı!

Sektör içi birlikteliği kuvvetlendirmek, sektörün ortak sorunlarına çözüm önerileri getirmek ve alt sektörlerin sorun ve beklentilerine yönelik ortak eylem planlarını geliştirebilmek amacıyla düzenlenen Türkiye İMSAD Üye Dernekler Toplantısında ETMD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Cemil Topak yer aldı.

Pandemi sonrası ilk kez fiziki olarak 30 Ocak 2023’te Cemile Sultan Korusu’nda. Üye Dernekler Toplantısı’na, Türkiye İMSAD üyesi derneklerin Yönetim Kurulu Başkanları, Başkan Yardımcıları, Başkan Vekilleri, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Genel Sekreter ve Genel Koordinatörleri katıldı.

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu’nun sektöre yönelik değerlendirme ve öngörülerini paylaştığı toplantıda, Türkiye İMSAD Genel Sekreteri Aygen Erkal, derneğin 2022 faaliyetleri ve komite çalışmalarını sunum eşliğinde katılımcılarla paylaştı. Toplantıya katılan dernek yöneticileri sırayla söz alarak, temsil ettikleri sektörlerin mevcut durumunu değerlendirdi, çözüm bekleyen öncelikli sorunları aktardı ve geleceğe yönelik beklentilerini dile getirdi.

Tayfun Küçükoğlu konuşmasında pandemi döneminde üretim – tedarik, tahmin, öngörülebilirlik zorluklarına rağmen Türkiye inşaat malzemeleri sanayisinin gücünü, kapasitesini ve yüksek potansiyelini bir kez daha gösterdiğini belirterek şunları söyledi: “Süreçte ülkemize, sanayimize, insanımıza has üstün yaratıcı, cesur ve pratik çözüm hamleleri dönemin başarısında belirleyici oldu. İnşaat sanayimizin farklı kategorilerindeki başarı sağlayan, ilham veren, rehberlik yapabilecek en iyi ve başarılı çözümlerini paylaşan kıymetli paydaşlarımız, inşaat malzemeleri sanayimizin süreçteki başarısına uluslararası rekabet gücümüzün gelişimine büyük katkı sağladı. Tüm sektör temsilcilerimize, sanayicilerimize, STK’larımıza kolektif akıl ve gücümüze verdikleri yürekten samimi ve büyük katkılar için minnettarız.”

“Avrupa Birliği’nin 2050 yılına kadar karbon-nötr ilk kıta olmayı hedeflediği Yeşil Mutabakat süreci, coğrafyamızın ve Avrupa Birliği’nin üretim üssü olma hedefine ulaşmamız adına iyi anlamamız ve hazırlanmamız gereken rotamız olması gerektiğine inanıyoruz” diyen Tayfun Küçükoğlu dönüşümü zamanında ve doğru fark edip hazırlanmamız gerektiğine dikkat çekti.

Sunuma ulaşmak için ismin üzerine tıklayın.

https://imsad.org/Haber/turkiye-imsad-uye-dernekler-ile-bir-araya-gelerek-sektorel-konulari-degerlendirdi