ETMD Bursa Temsilciliği Yaza Merhaba Buluşması Gerçekleştirdi ve Sektör Paydaşlarıyla Bir Araya Geldi!

Etmd, Bursa’da Elektrik Sektörünü Masaya Yatırdı

Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD) Bursa Temsilciliği’nin düzenlemiş olduğu Yaza Merhaba Buluşmasında üyeleriyle Nev-i Çeşni’de kahvaltı eşliğinde buluştu.

Etmd Başkanı Mustafa Cemaloğlu:

“Elektrik Sektöründe Kaos Söz Konusu”
“Sektörün Bir Üst Akla İhtiyacı Var”

Kahvaltının açılışında konuklara ETMD’nin faaliyetleri ve sektörün durumu hakkında bilgilendirmede bulunan ETMD Başkanı Mustafa Cemaloğlu, “ETMD’nin tek odaklandığı şey; bu mesleğin daha iyi nasıl yapacağı ve nasıl geliştireceği konularıdır. Elektrik hayatımızın her yerinde. İnsanlarımızın güvenli bir şekilde hayatına devam etmesi için çok önemlidir. Bu bizim borcumuzdur. Sektörde bir kaos söz konusu, herkes kendi yorumuna göre bir şeyler yapıyor. Bu kaostan da kurtulmanın yolu bir üst kurulun ya da bir enstitünün oluşturulması olabilir. Bu üst kurulun da teknikten uygulamaya kadar olan tüm aşamaları ele alan bir yapıda olmasını arzuluyoruz. Buna yönelik çalışıyoruz. Biz bir şey yaparsak olur yapmazsak hiçbir şey olmaz. Bu piyasada olan her şeyden biz sorumluyuz. Mücadele etmemiz gerekiyor” dedi.

Elektrik sektörünün paydaşlarının da hazır bulunduğu kahvaltıya ; Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Remzi Çınar, EMO Bursa Şube Başkanı Burak Özgen, Gemlik Belediyesi Meclis Başkanı Emir Birgün, ETMD Kurucu Üyesi Tahsin Yüksel Armağan, ETMD Başkanı Mustafa Cemaloğlu, ETMD YK Üyesi ve Tekirdağ Temsilcisi Ömer Ramazan Taşkın ve ETMD YK Üyesi ve Bursa Temsilcisi Orkun Estik katıldı.

Sunvital Enerji sponsorluğunda gerçekleştirilen programda söz alan Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Remzi Çınar, EMO Bursa Şube Başkanı Burak Özgen, Gemlik Belediyesi Meclis Başkanı Emir Birgün, ETMD Kurucu Üyesi Tahsin Yüksel Armağan da Bursa özelinde Türkiye’deki elektrik sektöründe yaşanan sorunlara ilişkin değerlendirmelerde bulundular.