Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD) Bursa Temsilciliği Cumhuriyetimizin 100. Yılını Kutladı

Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD) Bursa Temsilciliği yönetimi ile Nilüfer Ticaret Merkezi İş İnsanları Derneği (NİLTİMDER) yönetimi Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan çelenk sunma törenine; NİLTİMDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD) Bursa Temsilcisi, LİMADEM Yönetim Kurulu Başkanı Olgun Şafak KARABİBER ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD) Bursa Temsilciliği Cumhuriyetimizin 100. Yılını Kutladı 1

Basın Büteni

• ETMD BURSA VE NİLTİMDER’DEN CUMHURİYET KUTLAMASI…
• NİLTİMDER BAŞKANI VE ETMD BURSA TEMSİLCİSİ OLGUN ŞAFAK KARABİBER:
• “CUMHURİYETİMİZİN İKİNCİ YÜZYILI İÇİN BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR”


Nilüfer Ticaret Merkezi İş İnsanları Derneği (NİLTİMDER) ile Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD) Bursa Temsilciliği yönetimi, Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları kapsamında KALDER Bursa Şubesi’ndeki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan çelenk sunma törenine; NİLTİMDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD) Bursa Temsilcisi, LİMADEM Yönetim Kurulu Başkanı Olgun Şafak Karabiber ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Dünyada savaşın sadece silahlarla ve askerlerle yapılmadığını ifade eden NİLTİMDER Yönetim Kurulu Başkanı ve ETMD Bursa Temsilcisi Olgun Şafak Karabiber, ekonomik savaşların da ülkeleri ciddi etkilediğini ve ekonomisi güçlü olan ülkelerin bu savaşlarda galip çıktıklarını söyledi
Olgun Şafak Karabiber, “Cumhuriyetimizin ilk yüzyılını geride bırakmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Bizler NİLTİMDER, ETMD ve LİMADEM olarak tüm gayretlerimizle ülkemizin ekonomisine olan katkımızı daha arttırmayı ve başarılarımıza yenilerine eklemeyi hedefliyoruz. Bizler vatana hizmetin sadece kolluk kuvvetleriyle olmadığını biliyoruz. Zorlu bir coğrafyadayız, zorlu bir dönemden geçiyoruz ama biz iş insanlarıyız. İşini en iyi yapmak görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmenin de vatana hizmet olduğunun bilincindeyiz. NİLTİMDER olarak Türkiye’nin ikinci yüzyılının başında kurulmuş olmak da bizler için ayrı bir mutluluk kaynağı. NİLTİMDER’i iyi yerlere taşımayı ve herkes tarafından bilinmesini, tanınmasını sağlamayı arzuluyoruz. Bunun için projelerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye’mizin ikinci yüzyılında kendimize 100 hedef koyduk. Bu hedeflerimiz için çalışıyor ve projeler üretiyoruz” dedi.
ETMD’nin çalışmalarına da değinen Olgun Şafak Karabiber, çalışmalarını ülke genelindeki mühendisleri çatı altında toplamak ve temsilcilik olan Bursa’yı şubeleştirmek olduğunu belitti.
“CUMHURİYET EN BÜYÜK MİRAS”
NİLTİMDER Yönetim Kurulu Üyesi Orkun Estik de “Cumhuriyet ulus olmanın, egemen olmanın en büyük tanımıdır, gençlerimize bırakabileceğimiz en büyük mirastır. Bizler için Cumhuriyet her şey demek. Önümüzdeki yüzyılda şunu diliyorum; Nice yüzyıllarca ve bin yıllarca Cumhuriyet gelecek nesillerimizin olsun” diye konuştu.