Elektrik Mühendisleri Derneği MAKİNA HANGAR’ın Açılışına Katılım Sağladı!

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. ve TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI iş birliğiyle geleceğin mühendislik adımlarının atılacağı ve endüstriye yön verenlerin buluşma noktası olacak MAKİNA HANGAR, Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Annika Klar ve TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI İstanbul Şube Başkanı İbrahim M. Tataroğlu’nun ev sahipliğinde, 15 Şubat 2024 tarihinde lansman etkinliği ile açıldı.

Makine Mühendisleri Odası’nın işletmeciliğini yürüttüğü, Hannover Fairs Turkey A.Ş.’nin çözüm ortağı olduğu MAKİNA HANGAR’ın açılış etkinliğine Elektrik Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cemil Topak katılım sağladı.

MAKİNA HANGAR üye, sektör ve bölge ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen, seminer odalarının, konferans salonlarının, uygulamalı eğitim modüllerinin, üretkenlik atölyelerinin, ortak çalışma alanlarının ve sosyal tesislerin yer aldığı BİLİM, DÖNÜŞÜM ve GİRİŞİM merkezi olarak hizmet verecek. MAKİNA HANGAR bünyesinde çeşitli sanayi dallarının sektörel konularında seminerlere, sempozyumlara, kongrelere ve eğitimlere ev sahipliği yapacak. Aynı zamanda üyelerin deneyimlerini ve karşılaştıkları zorlukları paylaşabilecekleri, teknik bilgi edinebilecekleri bir ekosistem de oluşmuş olacak.

MAKİNA HANGAR, yıl boyu gerçekleşecek etkinliklerde kullanılabilecek, ürün ve çözümlerin sergilenebileceği VIP workshop odaları, sektörün ihtiyaçlarını karşılayabilecek 120 kişilik konferans salonu ve kapalı etkinlikler için benzersiz bir dinlenme alanı sunacak. Toplamda 2.860 m2 kapalı ve 2.400 m2 açık alana sahip MAKİNA HANGAR, farklı sektörlerin her açıdan ihtiyaçlarını karşılayacak olağanüstü bir mekân olmaya aday.