Bora Tuncer, Schneider Electric Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Dijital Dönüşüm Kıdemli Başkan Yardımcısı Oldu

Pasifik, Hindistan, Orta Doğu Afrika ve Güney Amerika’da yaklaşık 95 ülkeyi kapsayan Schneider Electric Uluslararası Operasyonlar bölgesinden Sorumlu Dijital Dönüşüm Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevine Bora Tuncer atandı.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Dijital Dönüşüm Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevine Bora Tuncer’in atandığını duyurdu. 5 Eylül 2023 tarihi itibariyle yeni görevine başlayan Tuncer, şirketin Pasifik, Hindistan, Orta Doğu Afrika ve Güney Amerika’da yaklaşık 95 ülkeyi kapsayan Uluslararası operasyonlar bölgesinin dijital dönüşümünden sorumlu olacak. Bu doğrultuda mevcut iş modellerinin standardizasyonu ve transformasyonunun yanı sıra yazılım ve dijital servislerde büyüme, veri ve teknoloji destekli iş alanlarında stratejilerinin belirlenmesi ve bölgede hayata geçirilmesine liderlik edecek ve çalışmalarına Dubai merkezden devam edecek.

Kariyerine 1994 yılında Deloitte’da Audit Assistant olarak başlayan Tuncer, 2003 yılında Senior Audit Manager olarak görev yaptığı Deloitte’dan ayrılarak Schneider Electric’te Finans Direktörü olarak görev yapmaya başladı. Bilgi teknolojileri, iş geliştirme, şirket satın alımları ve entegrasyonu alanlarında farklı sorumlulukları takiben 2010 yılında Schneider Electric Güç Ürünleri İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Tuncer, 2011 yılında Power&Life Space İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Ardından 2013 yılında Schneider Electric Türkiye Ülke Başkanlığı ve 2016 yılında da Schneider Electric Türkiye, Orta Asya, Pakistan ve Kazakistan Bölge Başkanlığı görevlerini üstlendi.

Bora Tuncer, 1994 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezuniyetinin ardından Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA yüksek lisans derecesini almaya hak kazanmıştır.

https://www.se.com/ww/en/