AKTİF İle Daha Güvenli Enerji!

Aktif Elektroteknik; 40 yılı aşkın deneyimiyle sahip olduğu mühendislik bilgi birikimini, ileri teknoloji ve çağdaş tasarım anlayışıyla birleştirerek sunduğu yeni ürünleriyle enerji sektörünün hizmetinizde!

SME ve SNC serisi OG Gerilim Hücrelerin Genel Özellikleri:

* Kusursuz patentli kapısı sayesinde maksimum düzeyle işletme güvenliği,

* Metal enclosed hücrelerde 2mm, metal clad hücrelerde ise tamamı 3mm kalınlığında kaynaksız sacdan üretim,

* Tamamen tip testlere uygunluk,

* EC 62271-210, EN 60068, IEEE 693, GR-63-Core-Zone4 standartlarına uygun, sismik test sertifikalı,

* SNC Metal Clad hücrelerde SF6 gazlı veya vakumlu kesici opsiyonu ile hızlı ve kolay servis,

* SNC-DB serisi ile çift baralı hücre seçeneği.

Orta Gerilim Hücre?

Orta gerilim hücreleri, IEC 62271-200, TSE EN 62271-200 standardı ve TEDAŞ-MYD/95-007.D yönetmeliğine uygun olarak üretilen ve test edilen, enerjiyi anahtarlama, koruma yapmamıza yarayan ekipmanlardır. Ayrıca orta gerilim hücreleri, enerjinin kontrollü bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Ani akım artışı ve kısa devre olması durumunda sistemin akımın kesilmesinden sorumludur.

İşletmelerin veya dağıtım şirketlerinin giriş, çıkış, transformatör besleme, ölçü gereksinimleri için kesici, ayırıcı, akım, gerilim trafosu gibi orta gerilim ekipmanlarından oluşan farklı hücre tipleri mevcuttur.

Orta Gerilim Hücreleri; enerji üretim, iletim ve dağıtım merkezleri, endüstriyel tesisler, yenilenebilir enerji santralleri, binalar, şehir içi hafif raylı ulaşım tesisleri (metro-tramvay) gibi orta gerilim enerjisine gereksinim duyulan tüm sektörlerde kullanılmaktadır.

Orta Gerilim Hücreleri, IEC 62271-200 standardında aşağıdaki şekilde sınıflandırılmaktadır.

  • Hücre içi izolasyonu sağlayan maddeye göre: Gaz / Hava / Sıvı
  • Kompartımanlar arası bölmelendirme malzemesi cinsine göre: PM /  PI
  • İç ark arızası (IAC sınıflandırması): AFL / AFLR
  • Servis sürekliliği kaybına göre: LSC-1 /  LSC2-A / LSC2-B

Metal Enclosed Hücreler

Metal Enclosed (Metal Mahfazalı Modüler) Hücreler; 40,5 kV, 1250 A, 25 kA/1s elektriksel değerlerine kadar LSC-2A servis sürekliliğinde, PI bölmelendirmeli, AFL sınıfı iç ark dayanımlı, IP 3X koruma sınıfında IEC 62271-200 standardına ve TEDAŞ-MYD/95-007.E yönetmeliğine uygun olarak üretilen 3 bağımsız erişebilir bölümlü anahtarlama ve kontrol panolarıdır.

Metal Enclosed Hücreler, modüler yapıları sayesinde mevcut sistemlere kolaylıkla entegre edilebilme avantajı yanında hızlı ve güvenli operasyon olanağı sunar. Ayrıca Metal Clad hücre tipine göre daha ekonomik olmasından dolayı da tercih edilmektedir.

Metal Enclosed Hücreler bina, elektrik dağıtım, fabrikalar, hastaneler, OSB’ler, enerji üretim santralleri, maden ve liman işletmeleri gibi sektörlerde kullanılmaktadır.

Metal Clad Hücreler

Metal Clad (Metal Mahfazalı Metal Bölmeli Modüler) Hücreler; 40,5 kV, 4000 A, 40 kA/3s elektriksel değerlerine kadar LSC-2B servis sürekliliğinde, PM bölmelendirmeli, AFLR sınıfı iç ark dayanımlı, IP 4X koruma sınıfında IEC 62271-200 standardına ve Tedaş MYD yönetmeliğine uygun olarak üretilen 4/5 bağımsız erişebilir bölümlü anahtarlama ve kontrol panolarıdır.

Metal Clad Hücreler, yüksek düzeyde güvenlik ve enerji sürekliliği gerektiren bina, enerji iletim – dağıtım merkezleri, fabrikalar, hastaneler, enerji üretim santralleri, OSB’ler, yenilenebilir enerji santralleri, demir çelik endüstrisi, boru hatları, elektrokimya tesisler, raylı sistemler, maden, haddehane, petrol ve gaz sektörü, otomotiv ve liman işletmeleri gibi sektörlerde güvenle kullanılmaktadır.

Detaylı bilgi için www.aktif.net websitemizi ziyaret ediniz.