ABB, Şimdiye Kadar Olan En Hızlı Robot Bazlı Pres Otomasyon Çözümünü Piyasaya Sürdü !

ABB, IRB 760 taşıma robotu ailesini yeni pres besleme modeliyle genişletiyor ve otomotiv pres otomasyonu için hızlı ve esnek performans sunuyor.

ABB, IRB 760PT modelinin piyasaya sürülmesiyle IRB 760 endüstriyel robot yelpazesini genişletti. Otomotiv endüstrisindeki pres otomasyon uygulamalarını hedefleyen IRB 760PT, diğer robot bazlı olan pres otomasyon çözümlerine kıyasla yüzde 25 daha hızlı çevrim süreleri sunan esnek bir pres besleme çözümüdür.

Robotlar ve pres arasındaki olası müdahale riskini ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için IRB 760PT, robotun dördüncü eksenindeki müdahaleyi azaltan yeniden gözden geçirilmiş bir tasarıma sahiptir. Bu sayede, robotların genel çalışma alanı ve robotun hareket özgürlüğünden ödün vermeden, pres kenetleri gibi ekipmanlarla çarpışmadan serbestçe hareket etmesine olanak tanır.

450 kg’a kadar yükleri taşıyabilen IRB 760PT, özel pres besleme makinelerinin başka amaçlarla kullanılmasıyla ilgili süre, maliyet ve duruşları azaltır. IRB 760PT, takımları otomatik olarak değiştirebilme özelliğiyle, yeniden mühendislik gerektirmeden yeni ürünleri işlemek için hızla uyarlanabilir ve yeniden programlanabilir.

IRB 760PT, IRB 760FX ve IRB 760 Twin Robot Xbar’ın temel bileşenidir.

IRB 760FX, IRB 760PT ve bir Lineer 7. eksen kombinasyonunun sonucudur. IRB 760FX, büyük ve orta boy paneller ve parça yeniden yönlendirme, eğme ve parça ayırma gibi özel işlemlerle bu pres otomasyon uygulamalarında ihtiyaç duyulan yüksek esnekliği sunar.

IRB 760 Twin Robot Xbar’ı (TRX) oluşturmak için iki IRB 760PT robotu 10 eksende birlikte çalışacak şekilde birleştirilebilir. Bu, pres modifikasyonuna gerek kalmadan uzun presler arası mesafe ile presleri yüklemek ve boşaltmak için piyasadaki en hızlı robot bazlı çözümdür. Dakikada 16 parçaya kadar üretim çıktı hızıyla TRX, yüksek hızlı pres otomasyon uygulamaları için idealdir.

IRB 760PT, lineer bir yedinci eksen veya Twin Xbar sistemi ile birleştirildiğinde, ardışık presleme işlemleri arasında parçaları yeniden yönlendirme ihtiyacını ortadan kaldıran 3,18 metrelik bir erişim mesafesine sahiptir. Bu, kullanıcıların mevcut alanı optimize etmelerine ve özel pres otomasyonuna yatırım yapma maliyetlerinden tasarruf etmelerine yardımcı olur.

Robotun Flexpendant’ında bulunan ABB’nin StampWare yazılımı sayesinde maksimum kolaylık, esneklik ve maliyet etkinliği sağlanır. StampWare, robot çözümünün hızlı bir şekilde çalışır durumda olmasını sağlamak için operatörü ve robot programlayıcıları eğitmek için gereken süreyi azaltan bir grafik programlama sihirbazı içerir.

IRB 760PT ayrıca sahip olma maliyetini düşürmek için tasarlanmıştır. Otomotiv endüstrisi standartlarına göre üretilmiş olan IRB 760PT’nin güçlü ve sağlam tasarımı, entegre proses kablolaması ve bakım maliyetlerini en aza indirmeye yardımcı olan hazır bulunan yedek parçalar gibi özelliklerle yüksek çalışma süreleri sağlar. IRB 760PT ayrıca, ABB uzmanlarının robotları izleyebileceği ve verimliliği daha da artırmak için optimize edilmiş bakım önerebileceği, ABB’nin İnternet Bağlantılı Hizmetlerini içeren üç yıllık bir garanti paketi olan RoboCare kapsamındadır.

ABB Robotik Ürün Yönetimi Başkanı Antti Matinlauri “Pres otomasyon portföyümüzü şimdiye kadarki en hızlı pres besleme robotumuzla güçlendirdik. Yeni IRB 760PT robotumuz sadece pres besleme uygulamalarındaki kalıp etkileşimlerinde optimize edilmiş hız sunmakla kalmıyor, aynı zamanda hızlı bir şekilde uygulanabilen ve gelecekteki değişen gereksinimleri karşılamak için kolayca yeniden tasarlanabilen esnek ve güvenilir bir çözüm sunuyor. ” dedi.

IRB 760PT hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

https://new.abb.com/news/tr/detail/69011/abb-simdiye-kadar-olan-en-hizli-robot-bazli-pres-otomasyon-cozumunu-piyasaya-surdu

https://new.abb.com/tr

ABB Logo