22-26 Nisan 2024 Tarihlerinde HANNOVER MESSE Fuarı’na Katılım Sağladık!

Endüstriyel dönüşüm temasıyla 22-26 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleşen HANNOVER MESSE Fuarı’nda 4 binden fazla şirket, öne çıkan endüstri trendleri yapay zekâ, karbon-nötr üretim, iklim koruma, sürdürülebilirlik, Endüstri 4.0, hidrojen ve yakıt hücreleri çözümleriyle yer aldı.

ETMD olarak 2.yılımızda Hall 12’deki standımız ve kıymetli yönetim kurulu üyelerimizin katılımıyla katılım sağladık. Tüzel üyelerimizle görüşmek ve onları desteklemek, diğer Türk firmalarıyla iletişimlerimizi kuvvetlendirmek ve fuarda tanıtılan yeni teknolojileri paylaşmak amacıyla yer aldığımız fuarı oldukça verimli bir şekilde tamamladık. İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç’in de ziyaret ettiği standımızda değerli misafirlerimizi de ağırlama şansı bulduk.

22-26 Nisan 2024 Tarihlerinde HANNOVER MESSE Fuarı’na Katılım Sağladık! 3

Türkiye, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) desteği ve Hannover Fairs Turkey’in organizasyonuyla fuarda 140’a yakın firma tarafından temsil edildi. Türk şirketleri beş ayrı salonda, 1.800 metrekarede 81 katılımcımızla HANNOVER MESSE 2024’te yer aldı. Bu beş salon ise; Gelecek Merkezi, Yüksek Mühendislik Ürünü Parça ve Çözümleri, Otomasyon, Hareket ve Sürücüler, Enerji Çözümleri, Dijital Ekosistemler başlıkları altında toplandı.

Tüzel üyelerimizden Elektra, DynamiX statik var jeneratörü (SVG) çözümleri ile fuarda yer aldı. Bu ürün ailesi ile reaktif güç akışının hızlı ve dinamik olarak değiştiği, düşük güç faktörüne sahip, dengesiz yüklerin bulunduğu endüstriyel ve ticari tesisler için eksiksiz bir kompanzasyon çözümü sunmak mümkün olurken, IGBT teknolojisi ile yük dengeleme ve harmonik filtreleme özellikleri de sağlamakta.

22-26 Nisan 2024 Tarihlerinde HANNOVER MESSE Fuarı’na Katılım Sağladık! 4

Aktif Mühendislik standında ise medikal çözümler, alçak gerilim çözümleri, yük bankaları ve OG çözümleri yer almaktaydı. Standın en ilgi çeken ürünü kuru hava gazı içeren SF6’sız “AGIS” çevre dostu gaz izoleli şalt sistemi idi. Yalıtım ortamında kuru hava gazını kullanan hücreler SF6 gazının çevresel etkilerini ortadan kaldırarak daha sürdürülebilir bir çözüm sunmaktadır.

22-26 Nisan 2024 Tarihlerinde HANNOVER MESSE Fuarı’na Katılım Sağladık! 5

Siemens Hannover 2024 fuarı kapsamında, proses endüstrisi için sürdürülebilirlik, veri entegrasyonu ve siber güvenlik, verimli, modüler ve sürdürülebilir üretim, IT OT yakınsaması ve siber güvenlik, makine imalatçıları için yüksek performanslı çözümler, OEM’ler ve sistem entegratörleri için yenilikçi çözümler başlıkları altında çözümlerini sergiledi.

22-26 Nisan 2024 Tarihlerinde HANNOVER MESSE Fuarı’na Katılım Sağladık! 6

Bu çözümler kapsamında, dijital dönüşümü hızlandırmak ve dijital ikizi endüstriyel meta evrende sürükleyici ve etkileşimli bir ortamda deneyimlemek için yapay zeka ve Siemens Xcelerator açık dijital iş platformu kullanımı, üretken yapay zeka destekli asistan olan Siemens Endüstriyel CoPilot, Simaris araçları ile elektrik planlaması ön plana çıkıyor.

Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüseyin Gelis ile bir araya geldiğimiz fuarda Siemens ile dernek iş birliğimiz hakkında görüşme fırsatı bulduk.

22-26 Nisan 2024 Tarihlerinde HANNOVER MESSE Fuarı’na Katılım Sağladık! 7

Schneider standında bünyesine kattığı Aveva, ProLeiT ve ETAP markalarıyla birlikte farklı alanlardaki çözüm ve yeniliklerini sergiledi. “Dijital + Elektrik + Otomasyon = Sürdürülebilir” mottosuyla, dijital dönüşümün, elektrifikasyon ve açık yazılım tanımlı otomasyonu ile birleştirildiğinde, dünyanın ihtiyaç duyduğu çevik ve dayanıklı endüstriyel etki yaratanlardan olabilmenin en iyi yolu olduğunu vurguluyor.

22-26 Nisan 2024 Tarihlerinde HANNOVER MESSE Fuarı’na Katılım Sağladık! 8

Proses endüstrileri, dijital fabrikalar ve veri merkezleri alanlarında ağırlıklı olarak dijital çözümleri ile birlikte, SF6 gazsız SM AirSeT ve RM AirSeT OG hücreleri, Easy UPS modüler UPS çözümleri, EcoStruxure Automation Expert ve EcoStruxure Machine Expert Twin yazılım tabanlı çözümleri yer aldı.

Phoenix Contact, fuarda siber güvenlikten power-to-X’e ve doğru akıma kadar geleceğe yönelik teknolojik çözümlerini ziyaretlerine sundu. Elektrik araç şarjını, depolama sistemlerini ve enerji tüketicilerini optimize ettiği akıllı enerji yönetim sistemi MINT’in yanı sıra alt yapı unsurları olan e-mobilite için şarj teknolojileri ve batarya depolama sistemleri de fuardaki standında yerini aldı. Bu teknolojiler dışında akıllı motor şalt ekipmanı, verimli kontrol panoları ve verimli kablolamalar için push-x teknolojisi de fuarda sunulan çözümler arasındaydı.

22-26 Nisan 2024 Tarihlerinde HANNOVER MESSE Fuarı’na Katılım Sağladık! 9

Karbonsuzlaştırmaya yönelik projelere hükümetlerin ve şirketlerin yatırımları artışıyla hidrojene olan ilgi de giderek artıyor. Bu doğrultuda HANNOVER MESSE, 2024 organizasyonunda 300’den fazlası “Hidrojen + Yakıt Hücre Avrupa” (Hydrogen + Fuel Cells Europe) grup katılımı olmak üzere hidrojen ve yakıt hücre endüstrisinden yaklaşık 500 şirkete ev sahipliği yaptı.

Hidrojenle ilgili daha fazla bilgi almak için, hidrojen özel alanının da bulunacağı, İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak olan WIN EURASIA, 5-8 Haziran 2024 tarihleri arasında sizleri bekliyoruz!

Ücretsiz Online Ziyaretçi Kayıt:

https://platform.win-eurasia.com/register/tr…